fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Czy wakacje to dobry czas na zaciągnięcie kredytu/pożyczki?

Choć wakacje to czas, który kojarzy nam się przede wszystkim z relaksem i odpoczynkiem, na który czeka się bardzo długo i planuje niezwykle skrupulatnie, dla niektórych osób jest to moment na czerpanie zupełnie innych korzyści. Okazuje się, że okres wakacyjny to idealna chwila na pożyczki gotówkowe - zarówno bankowe jak i pozabankowe. Podjęcie starań o zdobycie pieniędzy w tym właśnie okresie może zaowocować bardzo dobrymi efektami.

Okazuje się, że okres wakacyjny to idealna chwila na pożyczki gotówkowe - zarówno bankowe jak i pozabankowe. Podjęcie starań o zdobycie pieniędzy w tym właśnie okresie może zaowocować bardzo dobrymi efektami.

Kredyty gotówkowe- dlaczego warto zaciągać je właśnie w wakacje?

Polski rynek finansowy ulega ciągłym przemianom - w ostatnich latach zmienił się jednak diametralnie. Jak wskazują statystyki, klienci coraz częściej są odsyłani z banków z tak zwanym "kwitkiem", otrzymując negatywną odpowiedź na prośbę o przydzielenie pomocy finansowej. Realizacja marzeń o remoncie, życiowej podróży czy wydaniu pieniędzy na jakikolwiek inny cel, nawet inwestycję, odchodzi więc w zapomnienie. W takim wypadku, naprzeciw potrzebom odrzuconych klientów banków wychodzą instytucje pozabankowe, oferujące pożyczki gotówkowe możliwe do uzyskania bez zbędnych formalności.

Dlaczego to właśnie lato ma być najlepszym momentem na zaciągnięcie pożyczki lub kredytu?

Odpowiedź jest prosta - ponieważ właśnie z powodu planowania i myśli skierowanych w stronę odpoczynku i relaksu, firmy oferujące kredyty gotówkowei pożyczki nie cierpią na nadmiar wniosków. W związku z większą ilością czasu oraz chęcią przyciągnięcia klientów, instytucje pozabankowe są bardziej skore do przygotowywania specjalnych promocji. Oferująpożyczki gotówkowe na znacznie bardziej korzystnych warunkach, niż mogłoby to (choć nie musi) mieć miejsce poza okresem wakacyjnym.

Decydując się na pożyczki gotówkowe w instytucji pozabankowej, w czasie wakacji można liczyć na wiele profitów - w zależności od oferty konkretnej firmy, mogą to być na przykład:

  • ulgi wakacyjne
  • specjalne promocje
  • minimum formalności
  • szybka decyzja
  • przelew środków jeszcze tego samego dnia
  • pożyczka w wysokiej kwocie, nawet do 25 tysięcy złotych.

Na co zwracać uwagę podczas zaciągania pożyczki wakacyjnej?

Instytucje oferujące kredyty gotówkowe prześcigają się w ofertach, starając się zrobić wszytko, aby to właśnie ich propozycja wydała się najbardziej atrakcyjna. Pieniądze są potrzebne, bowiem jak wynika z najnowszego raportu z 2018 roku "Sytuacja na rynku consumer finance", aż 12,5 procent Polaków pożycza pieniądze na wakacyjny wyjazd. Koszty wycieczek, szczególnie zagranicznych potrafią sięgać nawet kilku tysięcy złotych - jak wskazują statystyki, średnio wydaje się 2385 złotych na osobę, podczas gdy przeciętne wynagrodzenie to 4622,84 złotych brutto. W ciągu roku, trudno jest oszczędzić tak duża sumę - znacznie łatwiej jest ją zatem pożyczyć i oddawać.

W związku z powyższym, specjaliści ze Związku Firm Pośrednictwa Finansowego przekazują złote rady, pozwalające na wybranie najlepszej oferty i utrzymanie domowego budżetu w dobrej kondycji.

Zasada nr 1 - nie kieruj się emocjami

Porównujmy, pytajmy, nie bójmy się - jako klienci mamy prawo do jak największej ilości informacji .Sprawdzajmy umowy, szukajmy oferty pozbawionej kruczków prawnych, która rzeczywiście okaże się dla finansowo korzystna. Podsumowując - zaciągajmy pożyczki gotówkowe świadomie.

Zasada nr 2 - promocja nie zawsze nią jest

Nie dajmy się zwieść - promocja promocji nierówna. Zdarza się, że zachęcający krótszy okres kredytowania czy inne wspaniale wyglądające możliwości, w rzeczywistości, a wiec w dłuższej perspektywie czasu wcale takimi nie są. Sprawdzajmy wiec kluczowe parametry oferty, takie jak między innymi - koszt całkowity, prowizje i RRSO. Nie zapominajmy o dokładnym zapoznaniu się z warunkami umowy!

Zasada nr 3 - mierz siły na zamiary

Choć istnieją firmy, które pozwolą nam na pożyczenie dużej kwoty pieniędzy, nigdy nie wolno zadłużać się na kwotę, jaką trudno będzie nam później spłacić. Koniecznie dbajmy o domowy budżet, przeliczmy koszty życia i zastanówmy się, czy po euforii wakacyjnej, wydatki dnia powszedniego pozwolą na regularne spłacane zadłużenia? Chwilowe emocje nie powinny mieć tutaj racji bytu.

Wspomniane ulgi i promocje dotyczą zazwyczaj oprocentowania pożyczki, obniżenia prowizji czy też możliwości przyznania pożyczki na dłuższy okres czasu, mniejsze raty czy też odroczenia terminu spłaty od jednego do nawet kilku miesięcy. Weryfikacja wniosków przebiega w tym czasie znaczne szybciej, nie tylko w instytucjach poza bankowych, ale i w bankach. Jeśli zależy nam na czasie, nie ma przeciwwskazań, aby sięgnąć po pomocną dłoń wyciąganą ze strony firm pożyczkowych. Koniecznie jednak podchodźmy do całej sprawy na chłodno!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA