fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Już się boją EBC i grożą, że nie będą kupować

Bloomberg
Europejski Bank Centralny jeszcze nie rezygnuje z programu skupu obligacji z rynku, ale niektórzy inwestorzy już się boją tego, co się stanie, kiedy instytucja ta zacznie się pozbywać tego balastu.

Ilmarinen Mutual Pension Insurance Co., największy prywatny fundusz emerytalny w Finlandii zapewnia, że nie tknie papierów, którymi sypnie EBC, kiedy zacznie redukować swój bilans, informuje Bloomberg.

Mikko Mursula, prezes Ilmarinen Mutual, twierdzi, że właśnie niepokojąca perspektywa zwijania przez wiodące banki centralne programów stymulacyjnych była jednym z powodów nagłego wzrostu zmienności na rynkach w pierwszych dniach lutego. Wskazuje, że wielu inwestorów jest zaniepokojonych tym co się stanie na rynku długu, kiedy EBC zacznie sprzedawać obligacje.

Reima Rytsola, odpowiedzialny za inwestycje Varma Mutual Pension Insurance Co., drugiego co do wielkości fińskiego prywatnego funduszu emerytalnego, jest przekonany, że EBC będzie miał kłopoty ze znalezieniem kupców na obligacje po obecnych cenach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA