fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Pozabankowe pożyczki dla firm - sprawdź jak pożyczać odpowiedzialnie

Prowadzisz własny biznes? Potrzebujesz dodatkowych środków na inwestycje, zakup towaru lub spłatę zadłużenia względem Urzędu Skarbowego? Jeśli bank odprawił Cię w kwitkiem, nie załamuj rąk. Korzystając z usług pozabankowych pożyczkodawców otrzymasz pieniądze szybko i bez formalności. Poniżej podpowiemy, jak mądrze wybrać pożyczkodawcę. Wyjaśnimy również na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy pożyczkowej.

 

Rozpoczęcie własnej działalności to jeden z najważniejszych kroków do wolności i niezależności. Również finansowej. Nie da się jednak ukryć, że prowadzenie biznesu niesie za sobą szereg wyzwań, którym często niełatwo podołać. Już na starcie, poszukując zewnętrznego źródła finansowania wielu przedsiębiorców trafia na „ścianę” w postaci restrykcyjnych, surowych procedur bankowych. Jak pokazują wyniki badania „Potrzeby małych firm w zakresie finansowania”, wykonanego na zlecenie Aasa Polska, aż 10 procent ankietowanych spotkało się z odmowną decyzją kredytową ze strony banku.

Czy brak możliwości otrzymania kredytu bankowego musi oznaczać konieczność rezygnacji z marzeń, planów i biznesowych celów? Na szczęście nie. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na rozwój firmy zapoznaj się z ofertą pozabankowych pożyczek dla firm.

Pozabankowe pożyczki dla firm - dla mikroprzedsiębiorców i dużych przedsiębiorstw

Pozabankowe pożyczki dla firm to produkty finansowe, oferowane przez firmy pożyczkowe. Są one dedykowane osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz spółkom. Z usług pozabankowych pożyczkodawców mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy, właściciele średnich firm i dużych przedsiębiorstw. Niektóre podmioty oferują finansowanie osobom, które dopiero planują rozpoczęcie własnego biznesu i potrzebują dodatkowych środków na realizację swoich planów.

Pozabankowe pożyczki dla firm - założenia a rzeczywistość

Głównym celem działalności pozabankowych pożyczkodawców miało być „zagospodarowanie” osób, które nie mieszczą się w tradycyjnym systemie bankowym. Np. z uwagi na brak wymaganej przez bank zdolności kredytowej czy negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Rzeczywistość napisała jednak swój, nieco odmienny scenariusz. Jak pokazuje praktyka, po pożyczki pozabankowe coraz częściej sięgają w pełni wiarygodni klienci, posiadający stabilne źródło dochodu i wysokie zarobki.

Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. W konkurencji, na szybkość oraz wygodę pożyczenia pieniędzy, firmy pożyczkowe pozostawiają banki daleko w tyle. A czas - zwłaszcza dla przedsiębiorców - jest obecnie towarem prawdziwie deficytowym i niezwykle cennym.

Korzystając z usług pozabankowych pożyczkodawców możesz otrzymać pieniądze nawet w 15 minut. Wiele firm udziela finansowania jedynie na podstawie dowodu osobistego oraz danych zawartych we wniosku pożyczkowym. W porównaniu z restrykcyjnymi, rygorystycznymi wymaganiami banków może być to źródłem ogromnej ulgi.

Pieniądze z pożyczki możesz przeznaczyć na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością. Może być to sfinansowanie bieżących wydatków, wypłata wynagrodzeń, zakup towaru, wynajem lokalu usługowego, inwestycje czy nawet spłata zadłużenia względem Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie wszyscy wiedzą bowiem, że zdecydowana większość pożyczkodawców nie wymaga od swoich klientów dostarczenia zaświadczeń o niezaleganiu, co w przypadku banków jest standardem.

Firmy pożyczkowe zdecydowanie przychylniej patrzą również na klientów z negatywną historią kredytową w BIK-u oraz tych, których dane zostały wpisane do rejestru dłużników. Niski scoring nie musi być więc już przeszkodą w zaciągnięciu pożyczki.

Ważny wybór pożyczkodawcy

Choć rynek pożyczek pozabankowych poddawany jest coraz bardziej restrykcyjnym regulacjom, wybór „pierwszego lepszego” pożyczkodawcy może okazać się bardzo ryzykowny. Chociaż oszustwa i nadużycia zdarzają się na tej płaszczyźnie coraz rzadziej, jedyną gwarancją bezpieczeństwa i satysfakcji jest skorzystanie z usług sprawdzonego, kompetentnego pożyczkodawcy o ogólnopolskim zasięgu. A tych z całą pewnością nie brakuje. Do liderów współczesnego rynku pożyczek pozabankowych dla firm należą:

* Aasa dla biznesu

* Iwoca

* Fellow Finance

* Caseo

* Visset

* Monument Fund

* Aforti

źródło: Ranking pożyczek dla firm - Chwilowo.pl

Sprawdźmy, jak w praktyce kształtują się warunki udzielenia pożyczki, kwoty finansowania oraz konsekwencje nieterminowej spłaty. Pod lupę weźmiemy pożyczkę oferowaną przez Aasa dla biznesu.

Pożyczka w Aasa dla biznesu

Aasa jest jednym z najbardziej znanych i cenionych pozabankowych pożyczkodawców. Jeszcze jakiś czas temu firma udzielała pożyczek jedynie osobom prywatnym. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby przedsiębiorców zdecydowała się na wprowadzenie do swojej oferty kolejnego produktu - pożyczek dla biznesu.

Korzystając z usług Aasa dla biznesu pożyczysz od 1500 do 10 000 zł, rozkładając spłatę na okres od 1 do 24 miesięcy. Aby ubiegać się o pożyczkę w Aasa należy posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą oraz prawidło wypełnić wniosek. Na podstawie zawartych w nim informacji firma przeprowadza szybką analizę kredytową. Co ważne, pieniądze może otrzymać każdy właściciel firmy już pierwszego dnia od zarejestrowania działalności gospodarczej. Jedynym dokumentem, jakim musi dysponować jest dowód osobisty.

Aasa dla biznesu jest jedną z niewielu firm, umożliwiających zaciągnięcie kolejnej pożyczki przed całkowitą spłatą aktualnego zobowiązania. Jedynym warunkiem jest spłata przynajmniej 4 rat bieżącej pożyczki. Cechą, która wyróżnia tego pożyczkodawcę spośród innych, jest także możliwość wyboru formy wypłaty środków. Poza tradycyjnym przelewem na konto przedsiębiorca może otrzymać pożyczkę na podstawie czeku GIRO, umożliwiającego wypłacenie gotówki w oddziale poczty,

Konsekwencje nieterminowej spłaty

Ogromna dostępność oraz łatwość zaciągnięcia pożyczek pozabankowych powodują, że sięga po nie coraz szersze grono przedsiębiorców. Niestety, wielu z nich podchodzi do kwestii pożyczania pieniędzy zbyt lekkomyślnie. Jak wynika z badania PBS „Jak Polacy zawierają umowy i rola dziennikarstwa ekonomicznego” , przeprowadzonego na zlecenie Press Club Polska, Axa i Provident Polska, 5 procent badanych w ogóle nie czyta podpisywanych umów, a aż 41 proc. odpowiedzi wskazywało na niedokładne ich czytanie. Nie da się ukryć, że konsekwencje nieprzemyślanych decyzji mogą być naprawdę opłakane. Omówmy je na przykładzie wspomnianej wyżej firmy Aasa dla biznesu.

W przypadku opóźnienia pożyczkodawca jest uprawniony do podjęcia działań upominawczo-windykacyjnych, mających na celu wyegzekwowaniu zwrotu należności. Jeśli opóźnienie przekroczy 30 dni, może również rozwiązać umowę z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia. W uzasadnionych przypadkach pożyczkodawca ma prawo przekazać sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej lub skierować ją na drogę postępowania sądowo-egzekucyjnego.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA