fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Potrzebujesz kredytu, aby rozwinąć swoją działalność gospodarczą? Sprawdź, o przyznanie jakiego zawnioskować

Większość osób prowadzących firmy potrzebuje dostępu do dodatkowych środków, aby móc zakupić niezbędny sprzęt lub urządzenia, dzięki którym poszerzy ofertę o kolejne usługi. Należysz do takich przedsiębiorców? Sprawdź, gdzie otrzymasz kredyt na dobrych warunkach.

Potrzebujesz kredytu? Dowiedz się, jakie masz możliwości

Oferta banków jest bardzo zróżnicowana, gdy mowa o kredytach bankowych. Przedsiębiorcy mają bardzo duży wybór, bo – poza standardowymi kredytami – mogą zdecydować się również na:

l Limit w rachunku. Wysokość limitu jest ustalana w oparciu o zdolność kredytową zainteresowanego przedsiębiorcy lub obrotów na rachunku. Po podpisaniu umowy z bankiem, klient otrzymuje dostęp do dodatkowych środków, z których może skorzystać, gdy ma taką potrzebę. Umowa najczęściej jest zawierana na rok, a po jego wygaśnięciu bank proponuje podpisanie kolejnej.

l Kredyt obrotowy. To kredyt przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej. Przydaje się on przedsiębiorcom, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. W takiej sytuacji pieniądze pochodzące z kredytu obrotowego można wykorzystać np. na wypłaty dla pracowników.

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby zakupić np. nowe komputery lub maszyny produkcyjne, to powyższe rozwiązanie nie sprawdzą się – w takiej sytuacji będziesz potrzebował po prostu zwykłego kredytu bankowego.

Gdzie zawnioskować o kredyt?

W pierwszej kolejności po kredyt powinieneś udać się do banku, z którego usług korzystasz. Dlaczego? Bank ten ma bowiem wgląd do twoich rachunków bankowych, a to oznacza skrócenie procedury rozpatrzenia twojego wniosku.

Jeżeli bank, z którym podpisałeś umowę o prowadzenie rachunku bankowego jest nowoczesny, to bardzo prawdopodobne, że będziesz mógł zawnioskować o kredyt przez internet. Dopiero wówczas, gdy nie otrzymasz atrakcyjnej propozycji, powinieneś udać się do konkurencji.

Chcesz sprawdzić oferty konkurencji? Aby nie tracić czasu, najlepiej zrobisz, wybierając bank, który proponuje kredyt online. Dzięki temu w wygodny sposób złożysz wniosek, nie będziesz też tracił czasu na dojazdy czy spotkania z przedstawicielami banku.

Na co powinieneś zwrócić uwagę zanim podpiszesz umowę kredytową?

Przed podpisaniem umowy kredytowej powinieneś sprawdzić, czy bank, z którego usług zamierzasz skorzystać:

  • Będzie wymagał, abyś podpisał umowę o prowadzenie rachunku bankowego. Jeżeli jesteś zadowolony z posiadanego już konta firmowego, to nie ma sensu, abyś zakładał kolejny.
  • Pozwoli ci korzystać z dodatkowych usług. W ofercie niektórych banków znajdziesz ciekawe usługi, a przykładem może być Mobilny Wpłatomat (odbiór pieniędzy przez pracownika banku z siedziby firmy).
  • Będziesz musiał dostarczyć zaświadczenia z urzędu skarbowego lub/i ZUS-u. Jeżeli tak, to decyzji kredytowej nie otrzymasz od razu, ale dopiero po dostarczeniu wymaganych dokumentów.

Pozostaje jeszcze kwestia kosztów. Z twojego punktu widzenia – jako klienta – najlepiej, aby oprocentowanie kredytu było niskie. Znaczenie może mieć też maksymalny czas trwania umowy z bankiem wówczas, gdy starasz się o naprawdę dużą kwotę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA