fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Powstanie „Matrix 4”. Z Keanu Reevesem i Carrie-Anne Moss

mat.pras.
Lana Wachowski ma napisać scenariusz i wyreżyserować czwarty film z serii "Matrix". Na ekranie ponownie pojawią się Keanu Reeves jako Neo i Carrie-Anne Moss jako Trinity.

Za produkcję i dystrybucję filmu odpowiadać będą Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures  - zapowiedział we wtorek Toby Emmerich, szef Warner Bros. Picture Group.

- Nie możemy być bardziej podekscytowani - mówił Emmerich, cytowany przez "Variety". - Lana jest prawdziwą wizjonerką - wyjątkową i oryginalną twórczynią filmową - i cieszymy się, że napisze, wyreżyseruje i wyprodukuje ten nowy rozdział we wszechświecie "Matrixa" - powiedział.

Nad scenariuszem mają pracować także Aleksandar Hemon i David Mitchell. Produkcja filmu rozpocznie się w 2020 roku.

O czym będzie nowy film z serii? Tego jeszcze nie wiadomo, podobnie jak to, czy w filmie pojawi się Morfeusz (grany w oryginalnej serii przez Laurence'a Fishburne'a). Według niektórych źródeł jednak w filmie ma pojawić się "młodszy" Morfeusz. Według zapowiedzi na pewno w filmie swoje oryginalne role zagrają za to Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity).

Trzy poprzednie filmy - "Matrix", "Matrix: Reaktywacja" i "Matrix: Rewolucje" zarobiły łącznie ponad 1,6 miliarda dolarów. Wszystkie są dziełem Lany Wachowski i jej siostry Lilly - amerykańskie rodzeństwo, które w obecnej dekadzie zmieniło płeć.

- Wiele pomysłów, które Lilly i ja odkryliśmy 20 lat temu na temat naszej rzeczywistości, jest teraz jeszcze bardziej aktualnych. Bardzo się cieszę, że te postacie wróciły do mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną szansę pracy z moimi błyskotliwymi przyjaciółmi - powiedziała Lana Wachowski.

Pierwszy "Matrix" miał premierę 20 lat temu.

Źródło: rp.pl/ variety
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA