fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Allan Starski przyzna 100 tys. dolarów w konkursie Mastercard Off Camera

Wikimedia Commons, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), Sławek
Gigantyczną nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów w konkursie „Wytyczanie drogi” festiwalu Mastercard Off Camera przyzna jury pod przewodnictwem Allana Starskiego.

Starski to wybitny polski scenograf, laureat Oscara za scenografię do „Listy Schindlera” Stevena Spielberga. Twórca scenografii do 14 filmów Andrzeja Wajdy (m.in.do  „Człowieka z marmuru", „Panien z Wilka", „Dantona", „Pana Tadeusza"). Artysta, który współpracował też  m.in. z Agnieszką Holland („Europa, Europa" i „Plac Waszyngtona"), Romanem Polańskim („Pianista", „Oliver Twist"), Peterem Webberem („Hannibal, po drugiej stronie maski").

Czytaj także: Niezależne kino w Krakowie

 

 

Obok niego w najważniejszym gremium oceniającym krakowskiego przeglądu zasiądą: kostiumolożka Anna B. Sheppard, trzykrotnie nominowana do Oscara za nominacjami do Oscara (za „Lista Schindlera”, „Pianista”, „Maleficent”), autorka projektów kostiumów m.in. do „Bękartów wojny”  Quentina Tarantino, a oraz ostatnio do „Spider-Man: Far From Home”. Ellen Kuras - autorka zdjęć (m.in.  „Zakochany bez pamięci”, „Rolling Stones w blasku świateł”) i reżyserka filmowa, zdobywczyni Oscara za pełnometrażowy dokument „Zdrada”, dwukrotna laureatka nagrody Emmy, a wreszcie Roger Mitchell, reżyser  teatralny i filmowy, twórca m.in. „Notting Hill". 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA