fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Po meczu Włochy-Anglia: Angielscy piłkarze obiektem rasistowskich ataków w sieci

Bukayo Saka nie wykorzystuje rzutu karnego
PAP/EPA
Trzej czarnoskórzy gracze reprezentacji Anglii, którzy w konkursie rzutów karnych w finale Euro 2020 nie wykorzystali "jedenastek", przez co mistrzami Europy zostali Włosi, było obiektem rasistowskich ataków kibiców w internecie. Angielska federacja piłkarska (FA) wydała oświadczenie potępiające takie ataki na piłkarzy.

Ostatniego karnego w serii rzutów karnych w czasie finału Euro 2020 nie wykorzystał 19-letni Bukayo Saka. Wcześniej swoje "jedenastki" zmarnowali Marcus Rashford i Jadon Sancho.

FA w wydanym oświadczeniu pisze o "zbulwersowaniu" atakami na trzech piłkarzy w internecie. Anglicy przed każdym meczem Euro przyklękali na jedno kolano, aby zasygnalizować swoje poparcie dla działań zmierzających do zakończenia z nierównością rasową w kraju - przypomina AP.

"Zrobimy wszystko co możemy, aby wesprzeć piłkarzy dotkniętych (atakami) i będziemy żądać najsurowszych kar wobec wszystkich odpowiedzialnych" - głosi oświadczenie FA.

"Będziemy nadal robić wszystko co możemy, aby pozbyć się dyskryminacji z piłki" - czytamy w oświadczeniu, w którym federacja wzywa brytyjskie władze, aby te przyjęły przepisy pozwalające na wyciąganie konsekwencji wobec osób dopuszczających się rasistowskich ataków w internecie.

Londyńska policja poinformowała, że prowadzi śledztwo w sprawie "napastliwych i rasistowskich" wpisów w mediach społecznościowych.

Trener Anglików, Gareth Southgate, jest krytykowany za dokonane w końcówce dogrywki zmiany i wpuszczenie specjalnie na serię rzutów karnych Rashforda i Sancho.

- Wygrywamy i przegrywamy razem - odpowiada trener Anglików.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA