fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Finał Euro 2020 w Londynie. Policja zatrzymała 86 osób

AFP
Brytyjska policja aresztowała do tej pory w sumie 86 osób podczas i po niedzielnym finale piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Metropolitan Police powiedziała, że przestępstwa dotyczyły m.in. wykroczeń dotyczących porządku publicznego, uszkodzeń ciała, pijaństwa, zakłócenia porządku i zniszczenia

Około 50 z aresztowań miało miejsce na stadionie Wembley, gdzie kibice starli się ze sobą i z przedstawicielami władz, naruszyli kordony bezpieczeństwa i wdarli się na teren stadionu przed rozpoczęciem meczu.

W wyniku starć obrażeń doznało 19 funkcjonariuszy.

"Przez cały czas trwania turnieju Euro zdecydowana większość ludzi oglądała mecze w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, ciesząc się z przygotowań do wczorajszego finału" - ogłoszono

"Jednak niedopuszczalne sceny, które widzieliśmy wczoraj, to niewielka liczba osób, które zamierzały wykorzystać piłkę nożną jako pretekst do przerażającego zachowania wobec innych członków społeczeństwa i funkcjonariuszy".

Angielski Związek Piłki Nożnej zapowiedział, że przeprowadzi pełny przegląd w sprawie niedzielnego naruszenia bezpieczeństwa.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA