Euro 2020: Koniec turnieju dla Węgrów. Dwukrotnie prowadzili z Niemcami

W ostatnim meczu grupowym piłkarskich mistrzostw Europy Węgrzy zremisowali w Monachium z Niemcami 2:2.

Aktualizacja: 24.06.2021 05:55 Publikacja: 23.06.2021 22:55

Węgrzy niespodziewanie wyszli na prowadzenie w 11. minucie po bramce Adama Szalaia, napastnika FSV Mainz.

Goście utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy. Niemcy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na dobre sytuacje bramkowe.

W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Kai Havertz, ale wynik ten utrzymał się tylko przez dwie minuty. W 68. minucie Węgrzy ponownie wyszli na prowadzenie Andras Schafer.

Do ostatnich minut Niemcy nie byli pewni awansu z grupy. Dopiero sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 2:2 strzelił Leon Goretzka.

Remis w ostatnim meczu grupowym dał Niemcom drugie miejsce w tabeli. Węgrzy zajęli ostatnie miejsce, ale mogą wrócić turnieju z podniesionymi głowami. Przegrali z Portugalią 0:3, choć do 84. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, i zremisowali z Niemcami i Francuzami.

Grupa F: Niemcy - Węgry 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Adam Szalai (11-głową), 1:1 Kai Havertz (66-głową), 1:2 Andras Schaefer (68-głową), 2:2 Leon Goretzka (84)

Żółta kartka - Niemcy: Ilkay Guendogan, Leroy Sane. Węgry: Endre Botka, Adam Szalai, Attila Fiola

Sędzia: Siergiej Karasiow (Rosja)

Niemcy: Manuel Neuer - Matthias Ginter (82. Kevin Volland), Mats Hummels, Antonio Ruediger - Joshua Kimmich, Ilkay Guendogan (58. Leon Goretzka), Toni Kroos, Robin Gosens (82. Jamal Musiala) - Kai Havertz (67. Timo Werner), Serge Gnabry (68. Thomas Mueller), Leroy Sane

Węgry: Peter Gulacsi - Loic Nego, Endre Botka, Willi Orban, Attila Szalai, Attila Fiola (88. Nemanja Nikolic) - Laszlo Kleinheisler (88. Gergo Lovrencsics), Adam Nagy, Andras Schaefer - Adam Szalai (82. Kevin Varga), Roland Sallai (75. Szabolcs Schoen)