fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Hiszpania z rekordową liczbą podań w meczu ze Szwecją

Hiszpania-Szwecja 0:0
PAP/EPA
Reprezentacja Hiszpanii w meczu ze Szwecją rozgrywanym w ramach grupy E Euro 2020 posiadała piłkę przez 85 proc. czasu gry - co nie zdarzyło się w czasie Euro od 1980 roku, gdy dane na temat czasu posiadania piłki przez rywalizujące drużyny zaczęły być gromadzone. Mimo tak dużej przewagi mecz zakończył się wynikiem 0:0.

W pierwszej połowie Hiszpanie wymienili między sobą 419 podań - co również jest rekordem - jeszcze nigdy jedna drużyna nie wymieniła tylu podań w czasie pierwszej połowy meczu w ramach mistrzostw Europy - czytamy w serwisie Goal.com.

Z tych 419 podań 303 Hiszpanie wymienili na połowie Szwecji, w czasie gdy Szwecja wymieniła na połowie Hiszpanii 38 podań.

W całym meczu Hiszpanie wymienili między sobą 918 podań - poprawiając swój własny rekord pod względem liczby podań w meczu mistrzostw Europy sprzed dziewięciu lat.

W czasie Euro 2012 Hiszpanie w meczu z Irlandią wymienili między sobą 859 podań.

Po pierwszej serii gier w grupie E prowadzi Słowacja, która wygrała 2:1 z Polską. W kolejnej serii gier Hiszpania zmierzy się z Polską, a Słowacy zagrają ze Szwecją.

Źródło: Goal.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA