fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Busquets z negatywnym testem na COVID. Wraca do składu

Sergio Busquets
PAP/EPA
Test na COVID-19 przeprowadzony u kapitana reprezentanta Hiszpanii, Sergio Busquetsa, dał wynik negatywny - poinformowała hiszpańska federacja piłkarska. W piątek Busquets wraca do treningów z reprezentacją co oznacza, że będzie mógł wystąpić w sobotnim meczu z Polską.

Przed Euro test na COVID-19 przeprowadzony u Busquetsa 6 czerwca, po meczu towarzyskim z Portugalią, dał wynik pozytywny. Spowodowało to podzielenie reprezentantów Hiszpanii na grupy i odizolowaniem kapitana od kadry.

Luis Enrique nie zdecydował się jednak na powołanie innego zawodnika na Euro zapowiadając, że będzie czekał na powrót do zdrowia swojego kapitana.

Teraz Busquets ponownie dołączy do kadry, która przygotowuje się do meczu z Polską w ramach fazy grupowej Euro 2020. Mecz zostanie rozegrany w Sewilli w sobotę o godzinie 21.

W pierwszym meczu Euro Hiszpania zremisowała ze Szwecją 0:0. Polska przegrała 1:2 ze Słowacją.

W związku z wykryciem zakażenia u Busquetsa cały skład reprezentacji Hiszpanii został zaszczepiony przeciw COVID przed mistrzostwami.

Busquets to najbardziej doświadczony piłkarz kadry Hiszpanii. Jest w niej jedynym piłkarzem, który znajdował się w kadrze Hiszpanii na mistrzostwa świata w 2010 roku, na których Hiszpanie zdobyli tytuł mistrzowski.Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA