Anglia przed Euro minimalnie wygrywa z Rumunią

Anglia wygrała z Rumunią 1:0 w ostatnim sparingu przed Euro 2020.

Aktualizacja: 07.06.2021 08:56 Publikacja: 07.06.2021 08:45

Zwycięstwo zapewnił Anglii - występującej w tym meczu w mocno rezerwowym składzie - Marcus Rashford, który w 68. minucie wykorzystał rzut karny - relacjonuje Onet.

Karny został podyktowany za faul Tiberiu Capusy na Jacku Grealishu. Co ciekawe Capusa pojawił się na boisku zaledwie dwie minuty wcześniej.

Kilka minut później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Jordan Henderson, ale zawodnik Liverpoolu nie wykorzystał "jedenastki" - jego uderzenie obronił rumuński golkiper.

Świetną okazję do wyrównania wyniku miał Ianis Hagi, ale jego strzał z pięciu metrów obronił Sam Johnstone, rezerwowy zazwyczaj bramkarz reprezentacji Anglii.

W rozegranym kilka dni wcześniej meczu Anglia, występując w silniejszym składzie, wygrała 1:0 z Austrią.

2 / 3
Liga Mistrzów. Bayern w półfinale, Arsenal żegna się z rozgrywkami
Legenda brazylijskiego futbolu wraca do gry. 58-latek będzie znów strzelał gole?