fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Euro 2020: Rosja składa skargę na "polityczne" koszulki Ukrainy

AFP
Rosja skierowała do UEFA list ze skargą na ukraiński "polityczny" zestaw na Euro 2020, który przedstawia kontury anektowanego przez Moskwę Krymu i jest ozdobiony popularnymi patriotycznymi przyśpiewkami.

"Zwracamy uwagę na wykorzystanie motywów politycznych na koszulce reprezentacji Ukrainy, co jest sprzeczne z podstawowymi zasadami regulaminu zestawów UEFA" - napisali przedstawiciele rosyjskiej federacji piłkarskiej w liście do UEFA.

Kijów wywołał gniew Moskwy po tym, jak jej związek piłkarski przedstawił zestawy na Euro 2020, które pokazują zarys Ukrainy, w tym Krymu, który został zaanektowany przez Rosję w 2014 roku.

Na koszulkach widnieje też napis "Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!".

UEFA podkreśla, jak ważne jest trzymanie się z dala od polityki w piłce nożnej, ale w oświadczeniu dla AFP, europejski organ zarządzający piłką nożną powiedział, że ukraińska koszulka "została zatwierdzona przez UEFA, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi sprzętu".

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, elementy znajdujące się na strojach nie mogą obrażać lub być wykorzystywane do przekazywania wiadomości politycznych, religijnych lub rasowych.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA