fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

PZPN: Krzysztof Piątek nie zagra na Euro 2020

AFP
Lekarze wykluczyli występ Krzysztofa Piątka na mistrzostwach Europy. Napastnik nabawił się kontuzji stawu skokowego podczas środowego meczu Herthy BSC a Schalke 04 Gelsenkirchen.

Krzysztof Piątek kontuzji doznał po jednym z pojedynków powietrznych. Początkowo jego klub informował, że napastnik nie wystąpi do końca sezonu. Nie było wiadomo, czy kontuzja wyeliminuje napastnika z udziału w mistrzostwach Europy.

- Krzysztof przesłał mi swoje badania i nie wyglądały zbyt dobrze. Zawodnik przeszedł jeszcze w czwartek dodatkową konsultację medyczną, która miała dać odpowiedzieć na pytanie, czy operacja jest konieczna. Najgorszy scenariusz się potwierdził - powiedział lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski.

- Zawodnik w piątek o 8:00 przejdzie zabieg. Następnie czekają go trzy-cztery miesiące przerwy zanim wróci na boisko. Niestety, ale udział Krzysztofa w zbliżających się mistrzostwach Europy jest niemożliwy. Bardzo nam przykro, to smutna wiadomość. Wszyscy trzymamy kciuki, aby Piątek jak najszybciej wrócił na boisko - dodał.

Piątek w obecnym sezonie zagrał w 32 meczach Herthy BSC. Zdobył w nich siedem bramek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA