Włosi zapewnili sobie awans na Euro 2020

Reprezentacja Włoch po wygranej z Grecją 2:0 w meczu eliminacji Euro 2020 zapewniła sobie awans na mistrzostwa - informuje Onet.

Aktualizacja: 13.10.2019 06:49 Publikacja: 13.10.2019 06:39

Dzięki zwycięstwu po siedmiu meczach Włosi mają na koncie komplet zwycięstw w grupie J - relacjonuje Onet.

Włosi od początku meczu przeważali, ale gole zdobywali dopiero w drugiej połowie (pierwszy celny strzał oddali w 55. minucie).

Grecy najlepszą okazję do zdobycia gola mieli również w drugiej połowie, jeszcze przy stanie 0:0 - Dimitrios Limnios zagrał wzdłuż bramki Włoch, ale Eftimis Kuluris trafił tylko w boczną siatkę.

W 63. minucie w polu karnym Grecji ręką zagrał Andreas Bouchalakis a karnego pewnie wykorzystał Jorginho.

Z kolei w 78. minucie rezerwowy Federico Bernardeschi uderzeniem z dystansu ustalił wynik meczu.

W drugim wieczornym meczu tej grupy Liechtenstein zremisował u siebie z Armenią 1:1. Armenia remisując z outsiderem straciła szansę na dogonienie w tabeli Finów zajmujących obecnie drugie, premiowane awansem na Euro 2020 miejsce.