fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Ronaldo razy 700, ale na Euro 2020 jedzie Ukraina

AFP
Ukraina wygrała z Portugalią 2:1 w meczu eliminacji Euro 2020 i zapewniła sobie udział w przyszłorocznym Euro. Portugalia zajmuje drugie miejsce w grupie i o awans na Euro powalczy z Serbią - czytamy w Onecie.

W meczu z Ukrainą 700. gola w karierze strzelił Cristiano Ronaldo, ale bramka ta nie wystarczyła, by w meczu z Ukraińcami zdobyć przynajmniej punkt - czytamy w Onecie.

Ukraińcy do awansu na Euro 2020 potrzebowali przynajmniej punktu w meczu z Portugalią. Ostatecznie zdobyli komplet "oczek" dzięki trafieniom Romana Jaremczuka (w 6. minucie) i Andrija Jarmolenki (w 27. minucie). Ronaldo zdobył w drugiej połowie gola z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym Tarasa Stepanenko (Ukrainiec po tym zagraniu wyleciał z boiska z drugą żółtą kartką).

Portugalia miała szansę na wyrównanie wyniku spotkania, ale Danilo w końcówce meczu trafił w poprzeczkę.

Tymczasem Serbia pokonała na wyjeździe Litwę 2:1 po dwóch golach Aleksandara Mitrovicia i nadal ma szansę zająć drugie miejsce w grupie, premiowane bezpośrednim awansem na Euro 2020. Po sześciu meczach Portugalia ma na koncie 11 punktów, a Serbia - 10.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA