fbTrack
REKLAMA

Ekonomia

5 aplikacji na telefon, które ułatwią Ci życie

Każdy z nas ma na swoim smartfonie różnorodne aplikacje. Niektóre używamy na co dzień, inne od czasu do czasu, a część z nich prawdopodobnie posłużyła nam tylko raz, Które z nich są rzeczywiście przydatne i mogą pomóc w codziennych sytuacjach? Podpowiadamy.

Aplikacje bankowe

Obecnie niemal każdy bank posiada aplikację mobilną, która bardzo ułatwia codzienne korzystanie z usług bankowości internetowej. Dzięki niej nie musimy logować się na stronie www, żeby sprawdzić stan konta czy zrobić szybki przelew. Aplikacje te umożliwiają również korzystanie z BLIK-a, czyli systemu płatności bez karty, pozwala na ustalanie limitów transakcji, przelewanie pieniędzy na telefon czy szybkie przewalutowanie środków znajdujących się na koncie. Większość aplikacji bankowych oferuje także opcję informowania właściciela o  bieżących wpływach i wydatkach. W znacznym stopniu zwiększa to bezpieczeństwo i pozwala kontrolować własny budżet.

Messenger

Jest to podstawowy i najczęściej używany komunikator internetowy, stworzony przez Facebooka. Umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, prowadzenie rozmów telefonicznych i wideokonferencji oraz przesyłanie zdjęć, filmów, naklejek i innych plików. Jak widać, posiada więc wiele funkcji, a to nie wszystko. Komunikator ten jest wciąż ulepszany i aktualizowany. Messenger jest również używany przez firmy w komunikacji marketingowej. Dzięki wykorzystaniu tzw. chatbotów na Messengerze, klient może uzyskać cenne informacje odnośnie danego produktu czy usługi w wygodny i błyskawiczny sposób. Dla przedsiębiorcy jest to zaś szansa na usprawnienie procesu obsługi klientów i przekazanie komunikatów reklamowych. Messengera można zsynchronizować z listą kontaktów z telefonu i dzięki temu komunikować się z innymi w sposób łatwy i szybki.    

Mapy Google

Ta aplikacja jest wyjątkowo cenna dla osób, które dużo podróżują lub po prostu przemieszczają się po mieście. Jest to  nawigacja, która nie tylko wyznacza trasę, ale również w trybie rzeczywistym pokazuje wszelkie utrudnienia na drodze, proponuje alternatywną trasę  i przelicza czas potrzebny na dojazd do miejsca docelowego.  Dzięki niej możemy również wyszukać konkretny obiekt i obejrzeć jego zdjęcia robione z lotu ptaka lub z poziomu ulicy (tzw. Street view). Oferuje kilka opcji, m.in. trasy samochodowe, rowerowe oraz ścieżki dla pieszych. Może również zapisywać pokonany przez nas dystans. Jest na bieżąco aktualizowana i bardzo dokładna – dobrze sprawdza się zarówno w kraju, jak i za granicą.

Spotify/ TIDAL

To idealne apki dla fanów muzyki, którzy chcą mieć szybki dostęp do swoich ulubionych utworów i muzycznych nowości oraz tworzyć własne playlisty dostosowane do różnych okazji. Obecnie Spotify i TIDAL to najpopularniejsze platformy do streamowania muzyki, z bardzo dużą liczbą utworów i podcastów , za przystępną cenę. Użytkownicy korzystają z subskrypcji – oznacza to, że konkretna kwota co miesiąc jest automatycznie pobierana z naszej karty płatniczej, nie musimy więc pamiętać o regularnym zlecaniu przelewów. Jeśli chcemy zrezygnować z usługi, po prostu przerywamy subskrypcję.

Orange Flex

Orange Flex to w pełni cyfrowy „operator w aplikacji”, który zmienia zasady korzystania z usług telko. . Aby skorzystać z oferty, wystarczy pobrać aplikację z App Store lub Google Play, i w kilku prostych krokach zarejestrować się – wybierając nowy numer lub przenosząc obecny.  Aplikacja Orange Flex w prosty i przyjazny sposób pozwala na zarządzanie ofertą, a co najważniejsze odbywa się z poziomu smartfona. Wyobraźmy sobie, że jedziesz na wakacje i potrzebujesz dodatkowych GB w roamingu. Nic prostszego – jedno tapnięcie w aplikacji i masz.. Płatności w Orange Flex działają na zasadzie subskrypcji, czyli tak jak w przypadku TIDAL, czy Spotify, z której można zrezygnować w dowolnym momencie, bez dodatkowych opłat.

Materiał Promocyjny 

 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA