fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Kredyt gotówkowy – porady dla kredytobiorców

Kredyt gotówkowy to jeden z najczęściej wybieranych produktów bankowych. Coraz częściej sięgamy po niego w sieci. Udział kredytów zaciąganych online w grupie wszystkich udzielanych kredytów konsumpcyjnych stale rośnie. Jak wziąć kredyt przez internet i nie przepłacić?

Kredyt gotówkowy przez internet, może być oferowany przez banki oraz SKOK-i, które posiadają niezbędne licencje na udzielanie tego rodzaju zobowiązań finansowych. Czy to właśnie strony internetowe banków i pozostałych instytucji finansowych, powinny być pierwszym miejscem, do którego udamy się po kredyt?

I tak, i nie. Ofertę konkretnego banku, można poznać wchodząc bezpośrednio na jego stronę internetową, jednak porównanie kilku ofert będzie najłatwiejsze za pośrednictwem porównywarek. To właśnie porównywarki usług finansowych są pośrednikami pomiędzy instytucjami a konsumentami, którzy szukają najtańszego kredytu online.

Kredyt w sieci? Rozważ to miejsce

Jedną z największych porównywarek usług finansowych w Polsce jest Totalmoney.pl. To właśnie tam można znaleźć bazę aktualnych produktów finansowych, udzielanych przez banki oraz pozostałe instytucje finansowe. Na Totalmoney znajdziemy nie tylko kredyty gotówkowe, ale również oferty pożyczek, kredytów konsolidacyjnych i innych produktów finansowych.

Pomocne w znalezieniu najtańszego kredytu gotówkowego w internecie, mogą okazać się rankingi. Tego rodzaju zestawienia są publikowane przez zdecydowaną większość porównywarek finansowych oraz stron internetowych, zajmujących się tematyką finansów.

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy online?

W wyborze najtańszego kredytu gotówkowego w sieci, należy kierować się tymi samymi zasadami, jak w prawdziwym świecie. Najbardziej pożytecznym miernikiem kosztów kredytu jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Ten parametr uwzględnia wszystkie koszty zobowiązania finansowego.

RRSO pozwala w szybki i prosty sposób porównać oferty kredytu gotówkowego. Osoby poszukujące najtańszego zobowiązania i nie posiadające zbyt dużej wiedzy na temat produktów bankowych, nie muszą się głowić nad tym, czy większe znaczenie dla ostatecznych kosztów kredytu ma oprocentowanie roczne, prowizja, czy inne opłaty. RRSO uwzględnia je wszystkie i podaje jako wartość procentową całkowitej kwoty kredytu gotówkowego w ujęciu rocznym.

Jak wygląda to w praktyce? Zasada jest prosta: im niższe RRSO, tym tańszy jest konkretny produkt finansowy. Przykładowo, w 2018 roku wartość RRSO kredytów gotówkowych wynosiła zazwyczaj od 8 do 15 procent, natomiast RRSO pożyczek ratalnych od 0 (promocyjne, darmowe chwilówki) do nawet kilkunastu tysięcy procent (drogie, długoterminowe zobowiązania finansowe).

Jak dostaniesz kredyt w sieci?

Jeśli korzystasz z porównywarek finansowych, wystarczy, że wyrazisz chęć skorzystania z konkretnej oferty i zostawisz swoje dane kontaktowe. W ciągu kilku chwil zadzwoni do Ciebie doradca, który pomoże przejść procedurę kredytową. Przed rozmową warto przygotować dowód osobisty oraz dane pracodawcy i numer swojego konta bankowego.

W trakcie rozmowy konieczne będzie spełnienie kilku formalności, które nie zajmą dużo czasu. Aby udzielić kredytu, bank musi ocenić Twoją zdolności kredytowej. Jeśli otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, pieniądze zostaną przelane na Twoje konto.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA