fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Rozwiązania analityczne kołem napędowym biznesu

Burzliwe otoczenie gospodarcze sprawia, że prowadzenie biznesu i przewidywanie przyszłych działań stanowi nie lada wyzwanie. Tylko ich precyzyjna analiza i odpowiednio wyciągnięte wnioski otworzą przed firmami nieznane dotąd możliwości. To dzięki nim mamy szansę zwiększyć swoją efektywność i konkurencyjność, a tym samym wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Jak więc wykorzystać narzędzia analityczne do budowania swojej przewagi konkurencyjnej?

Na rynku jest wiele rozwiązań służących do gromadzenia, segmentacji, analizy i wizualizacji danych w formie przejrzystych wykresów i raportów. Wśród nich także rozwiązania SAP Business Analytics, takie jak Sap Business Objects, SAP S/4 HANA czy SAP Predictive Analytics (rozwiązanie chmurowe). Wszystkie te narzędzia oferuje firma Hicron.

 

Cechy dobrego narzędzia analitycznego

Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od wielu czynników, takich jak potrzeby czy struktura organizacji, ilość danych posiadanych przez firmę czy specyfika podejmowanych działań. Jednak są pewne cechy, które powinien mieć każdy system, aby spełniać swoje zadanie i usprawnić procesy biznesowe zachodzące wewnątrz organizacji.

Kompletność i skalowalność

Narzędzia analityczne powinny dostarczać wszystkie informacje, by zarząd czy pracownicy mieli pełen obraz sytuacji i mogli podejmować dobre decyzje podjęte na podstawie wiarygodnych danych. System taki powinien oferować całe spectrum rozwiązań, od analiz w czasie rzeczywistym po raportowanie wydajności czy komponenty wspierające zarządzanie. Ale oprócz spełniania obecnych wymagań, narzędzie powinno rosnąć wraz z przedsiębiorstwem. Dalsza ekspansja jest naturalny krokiem w rozwoju i rozwiązania informatyczne powinny ten proces wspierać.

Bezpieczeństwo i współpraca

We współczesnym świecie bezpieczeństwo danych jest niezwykle ważnym aspektem. Systemy analityczne powinny mieć opcję przydzielania dostępu tylko tym użytkownikom, którzy potrzebują konkretnych informacji do pełnienia swoich obowiązków służbowych. Warto więc szukać rozwiązania, które daje taką możliwość. Z drugiej strony musi być możliwość stworzenia wspólnej przestrzeni do współpracy pomiędzy pracownikami. Komentowanie, filtrowanie danych, pobieranie wyników, przypisywanie zadań czy powiadamiania o nowych zdarzeniach to tylko niektóre z funkcji, które posiada dobre rozwiązanie analityczne.

Łatwość obsługi

Cechą pożądanego systemu jest łatwość w obsłudze i intuicyjność interfejsu. Dodatkowo narzędzia powinny umożliwiać analizę danych pochodzących w wielu systemów i źródeł. Tylko obsługa wszystkich zgromadzonych danych przełożyć się może na efektywniejsze decyzje, podejmowane w krótszym czasie. Przejrzysty interfejs, przemyślana funkcjonalność i szybkość działania systemu na pewno przyczynią się do poprawy komfortu pracy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA