fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Greta Thunberg w Black Friday: Nie kupujcie zbędnych rzeczy

Greta Thunberg
Twitter/Greta Thunberg
Greta Thunberg zaapelowała w mediach społecznościowych, aby "nie kupować rzeczy, których się nie potrzebuje”. Nastoletnia aktywistka klimatyczna ze Szwecji zwróciła w ten sposób uwagę na nadmierną konsumpcję, którą napędzają między innymi akcje handlowe takie jak Black Friday.

"119 tydzień strajku szkolnego. Dziś jest czarny piątek. Nadmierna konsumpcja niszczy obecne i przyszłe warunki życia oraz samą planetę. Nie kupuj rzeczy, których nie potrzebujesz" - napisała na Twitterze szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg.

Nastolatka swoim wpisem zwróciła uwagę na nadmierną konsumpcję związaną między innymi z Black Friday - dniem, w którym na całym świecie organizowane są wyprzedaże i promocje.

Thunberg, która latem 2018 roku rozpoczęła jednoosobowy strajk klimatyczny przed parlamentem Szwecji, zainspirowała miliony młodych osób na całym świecie do tzw. strajków klimatycznych - czyli protestów organizowanych w czasie zajęć szkolnych, których uczestnicy domagają się od polityków zdecydowanych działań na rzecz walki z klimatem.

Za swoją działalność Thunberg była w 2019 roku nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. "Time" uznał ją za Człowieka Roku 2019.

Źródło: Twitter
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA