fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Wielka Brytania: Albo miliard funtów rocznie, albo powodzie

stock.adobe.com
Brytyjska Agencja Środowiska (EA) ostrzega, że w związku ze zmianami klimatu kraj musi zacząć wydawać co najmniej miliard funtów rocznie na działania mające na celu ochronę kraju przed powodziami.

Agencja podkreśla, że działania jakie należy podjąć obejmują przebudowę domów na zagrożonych przez powodzie terenach i całkowitą relokację niektórych miejscowości. Jak podkreśla EA ze względu na zmiany klimatu i wzrost liczby ludności liczba nieruchomości znajdujących się na terenach zagrożonych powodzią zwiększy się dwukrotnie w ciągu najbliższych 50 lat.

Stojący na czele EA Emma Howard Boyd podkreślił, że Brytyjczycy "nie mogą wygrać wojny z pogodą" budując jedynie wyższe wały przeciwpowodziowe. Jak dodał zakres działań przeciwpowodziowych musi zostać rozszerzony.

Agencja przygotowała raport zawierający długoterminową strategię przeciwdziałania powodziom i erozji wybrzeża. W raporcie wskazano środki jakie trzeba byłoby przedsięwziąć w przypadku wzrostu średniej temperatury o maksymalnie 4 stopnie Celsjusza.

Z raportu wynika, że w ciągu najbliższych 50 lat niezbędne będą inwestycje na poziomie miliarda funtów rocznie w infrastrukturę przeciwpowodziową i inne działania chroniące kraj przed skutkami powodzi (np. zalesianie terenów nadbrzeżnych).

Bez tych inwestycji zniszczenia spowodowane powodziami w Anglii znacząco wzrosną - ostrzega Agencja.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA