fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Szansa dla ambitnych i zdolnych studentów

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Ponad 1000 osób wspiera finansowo program stypendiów pomostowych. Zainaugurowano już 17. edycję tego programu.

Stypendia pomostowe to rozbudowany program stypendialny, który oferuje studentom wsparcie finansowe na pierwszy rok i dalsze lata studiów. Zainicjowany został w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Jego głównym celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych zdolnej niezamożnej młodzieży ze wsi i małych miejscowości.

Kilka dni temu uroczyście ruszyła już 17. edycja tego programu. – Dzięki otrzymywanym stypendiom młodzi uzdolnieni ludzie mogą spełnić swoje marzenia i studiować na wybranej przez siebie uczelni – mówił Radosław Jasiński, dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. – Aż 98 proc. stypendystów ocenia, że stypendium poprawiło ich sytuację materialną w czasie studiów w dużym i bardzo dużym stopniu, 90 proc. stypendystów kończy studia z dobrymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce – dodaje.

Stypendia pomostowe otrzymują ambitni i zdolni maturzyści osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczynają pierwszy rok studiów dziennych na uczelniach publicznych.

Od początku programu przyznano ponad 22 700 stypendiów na pierwszy rok i dalsze lata studiów. Stypendium na pierwszy rok studiów dziennych otrzymało ponad 16 tys. osób.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA