fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Caritas pomaga najuboższym uczniom

abp Stanisław Gądecki
Archiwum Caritas
Wyprawkę szkolną dla ubogich uczniów kupi m.in. para prezydencka. Ale akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechu" może jeszcze wesprzeć każdy.

– Wyprawka jest potrzebna dzieciom, żeby nie musiały się wstydzić, że mają stare albo używane rzeczy – mówi pan Zbigniew, dziadek dwojga dzieci z Lublina, który zastępuje im rodziców. Otrzyma on od Caritasu dla wnucząt tornistry ze szkolnym wyposażeniem. Jeden z nich spakują w tę środę prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą.

Do akcji charytatywnej „Tornister pełen uśmiechu" dołączyli w ubiegłym roku. W tym wyposażą pięć plecaków. – Trafią one także do dwójki stypendystów naszego programu „Skrzydła" i dwójki innych dzieci, które są pod naszą opieką – mówi Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.

– Akcja zrodziła się w 2009 r. jako nasza odpowiedź na potrzeby dzieci z terenów dotkniętych powodzią. Z czasem objęła całą Polskę – opowiada o. Hubert Matusiewicz, wicedyrektor Caritas Polska.

Szacuje się, że w tym roku przybory szkolne trafią do ok. 50 tys. uczniów. W ubiegłym roku najwięcej, bo 8 tys. plecaków wyposażono w diecezji przemyskiej, w tym roku tyle samo ma zebrać diecezja zielonogórsko-gorzowska.

Jak wziąć udział w akcji? W diecezjach i w parafiach można odebrać plecaki, które trzeba wypełnić zeszytami, kredkami czy farbami. – W tornistrach są kartki z listą potrzebnych przyborów – mówi Paweł Kęska. Gotowe wyprawki oddaje się do kościoła lub diecezjalnej Caritas do 21 sierpnia.

Akcje można też wesprzeć wysyłając esemesa o treści „Tornister" na numer 72052 (2,46 zł z VAT) oraz wpłacając pieniądze na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Tornister".

Partnerami tegorocznej edycji są firmy Space Digital i Semi Line. „Rzeczpospolita" jest jej patronem medialnym.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA