fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Rodzice apelują do MEN o zasady

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Rodzice siódmoklasistów domagają się, by resort oświaty jak najszybciej opublikował zasady rekrutacji do szkół średnich.

Koalicja „Nie dla chaosu w szkole" ruszyła ze zbiórką podpisów pod petycją wzywającą resort edukacji do szybszego określenia zasad rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia w roku szkolnym 2019/2020. Rodzice domagają się, by były one znane przed 1 września tego roku.

Chodzi o to, że wówczas do szkół ponadpodstawowych trafią uczniowie ze skumulowanego rocznika – absolwenci zarówno nowej podstawówki, jak i gimnazjum. I o ile wiadomo już, na jakich zasadach o przyjęcie będą ubiegali się absolwenci gimnazjów, o tyle wciąż nie ma wytycznych co do siódmoklasistów. „Uważamy, że ta kolejna niesprawiedliwość, będąca skutkiem wprowadzonej reformy edukacji, może przyczynić się do zniszczenia potencjału ponad 350 tys. młodych ludzi" – piszą autorzy petycji.

Rodzice żądają, by kuratoria oświaty do 1 września podały liczbę profili klas, które będą dostępne dla absolwentów szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów w poszczególnych szkołach w roku szkolnym 2019/2020. Tak, by uczniowie mogli łatwiej przygotować się do rekrutacji.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA