fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Czy dzieci powinny wrócić do szkół?

Szkoła
Adobe Stock
Od poniedziałku dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Minister zdrowia zapowiada, że o ile wskaźniki zakażeń i hospitalizacji będą spadać, to po majówce do szkół wrócą również starsi uczniowie. Czy to dobry pomysł? O tym z Przemysławem Staroniem, Nauczycielem Roku 2018, rozmawia Michał Płociński.

Gość podcastu sceptycznie podchodzi do propozycji resortu zdrowia. Szczyt pandemii, poświąteczna fala zachorowań oraz fatalna sytuacja w ochronie zdrowia jego zdaniem nie są najlepszym momentem na taki ruch, a głównym kryterium powinno być przede wszystkim zdrowie i życie. – Takie decyzje powinny być podejmowane przez ekspertów, niestety są podejmowane przez rząd – mówi Przemysław Staroń. – Decyzje są podejmowane, jakby były losowane w paczkach czipsów lub na loterii – dodaje.

Przemysław Staroń zwraca uwagę, że pandemia w różnym stopniu odbija się na uczniach. Starsi potrafią lepiej radzić sobie z wirtualnym funkcjonowaniem, z kolei dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych zupełnie inaczej wyrażają uczucia i funkcjonują psychomotorycznie, niż uczniowie ze szkół średnich. To w ich przypadku pojawia się znacznie więcej minusów nauczania zdalnego. – Kontakt fizyczny jest czymś kluczowym, nie da się budować z kimś relacji, jeżeli nie można mu patrzeć w oczy – dodaje gość audycji.

Z badań GUS wynika, że maksymalnie 10% Polaków może sobie pozwolić na pracę zdalną, reszta musi opuszczać domy. Wiele rodzin stoi przed dylematem z kim zostawić dzieci podczas nieobecności, te z kolei muszą szybko nauczyć się odpowiedzialności.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA