fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Ministerstwo Zdrowia nie chce ponownie zamykać szkół

AFP
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że nie jest zwolennikiem ponownego zamykania szkół. Z danych, które docierają do rządu wynika, że nauczanie w klasach I-III nie przyczyniło się do przyspieszenia pandemii.

Szef resortu zdrowia oraz pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia mówili o przebiegu akcji szczepień przeciw COVID-19 w Polsce.

- Jesteśmy ciągle zaskakiwani różnymi nowymi informacjami, zmianami - mówię o tym, co się dzieje w otoczeniu, o dostawach, o tym co dzieje się z pandemią. Całe to otoczenie powoduje, że zmiany, które dokonują się w realizacji programu, zmiany w założeniach mają miejsce - powiedział szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski mówił również o sytuacji w szkołach. Po powrocie do normalnego trybu najmłodszych uczniów, przeprowadzono badania przesiewowe wśród nauczycieli.

- Zidentyfikowaliśmy, że 2 proc. osób miało pozytywny wynik testu. To oznacza, że mimo tego, iż zgłaszali się nauczyciele, którzy raczej nie mieli poczucia, że są chorzy, bo inaczej byliby w kontakcie np. z POZ, to wirus jest obecny w tej populacji bezobjawowo bądź skąpo objawowo - mówił minister.

- Nie będę rekomendował ponownego zamykania szkół, bo wydaje się, że tutaj sytuacja pandemiczna jest stabilna - dodał Niedzielski.

Uczniowie z klas I-III wrócili do szkół 18 stycznia, po feriach zimowych. Wcześniej, przez ponad dwa miesiące, nauka była prowadzona zdalnie. Uczniowie z klasy IV-VIII i starsi uczą się zdalnie od 26 października.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA