fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Maturzyści piszą list do rządu. Dają 7 dni na odpowiedź

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Domagamy się ogłoszenia przez rząd jasnego stanowiska ws. terminów matur, biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo związane z pandemią - piszą tegoroczni maturzyści w liście do Mateusza Morawieckiego i ministra Dariusza Piontkowskiego.

W liście skierowanym do szefów rządu i MEN maturzyści wyrażają zaniepokojenie brakiem konkretnych decyzji w sprawie terminów egzaminów maturalnych.

"W sytuacji pandemii koronawirusa, która niewątpliwie odciska piętno na całym społeczeństwie, przystępowanie do matury byłoby narażeniem wielu uczniów i uczennic, a także nauczycieli i nauczycielek, członków komisji na ryzyko zakażenia" - piszą.

Zwracają też uwagę, że zamknięcie decyzją MEN szkół powoduje znaczące ograniczenie kontaktów z nauczycielami i chaos, którego powodem jest "niska efektywność" lekcji prowadzonych zdalnie. 

Maturzyści argumentują, że ich rocznik jest w niekorzystnej sytuacji, nie mając takich samych  możliwości możliwości przygotowania się do egzaminów, jak poprzednie roczniki. Obawiają się, że może się to przełożyć na wyniki egzaminów.

Autorzy listu przyznają, że przesunięcie matur nie byłoby dla nich wyjściem komfortowym, ale "mając na uwadze dobro młodzieży i wszystkich szkolnych społeczności, należy podjąć odpowiedzialne decyzje, które dotyczą setek tysięcy młodych ludzi".

"Dajemy adresatom listu 7 dni na odpowiedź. W razie jej braku podejmiemy kolejne działania, o których będziemy informować na bieżąco" - kończą podpisani pod listem  Adam Kudyba, Maciej Wrabec i Karolina Zielińska z Ruchu Protestujących Maturzystów.

Pełna treść listu maturzystów

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA