fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Ministerstwo nauki rekomenduje nauczanie zdalne. Ma pomóc

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Ministerstwo Nauki ma wspierać uczelnie w zakresie prowadzenia działalności dydaktycznej za pośrednictwem internetu - przekazano na konferencji prasowej kierownictwa resortu.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin przypomniał, że podjął decyzję o zawieszeniu zajęć na uczelniach od 12 do 25 marca, co, jak podkreślił, nie oznacza zamknięcia uczelni. Jak mówił, normalnie powinna funkcjonować administracja, kontynuowane powinny być także badania naukowe oraz zajęcia w internecie.

Wicepremier dodał, że ministerstwo rekomenduje nauczanie zdalne. Powołany ma zostać zespół ekspertów, który ma wypracować zalecenia dla uczelni w tej materii.

Jarosław Gowin poinformował, że odbyło się posiedzenie zespołu ekspertów, w skład którego wchodzą m.in. rektorzy.

Dowiedz się więcej:
Polska i świat walczą z koronawirusem - relacja na żywo

Wiceminister Wojciech Maksymowicz przekazał, że zespół omawiał m.in. sprawę kontaktów międzynarodowych przy rekomendacji, by je zawiesić i nie wysyłać ani nie przyjmować studentów czy doktorantów w ramach wymiany. - Jeśli ktoś planuje powrót do Polski, musi zapoznać się z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego - zaznaczył Maksymowicz.

Wiceminister zadeklarował, że resort zwróci się do rektorów uczelni medycznych z propozycją, by umożliwili włączenie się studentów dwóch ostatnich lat kierunku lekarskiego i ostatniego roku pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego w działania wspomagające służby sanitarne.

- Dzisiejsza decyzja (o zawieszeniu zajęć - red.) nie blokuje procesu wyborczego na uczelniach - oświadczyła wiceminister nauki Anna Budzanowska. Poinformowała, że resort będzie wspierał uczelnie w zakresie prowadzenia działalności dydaktycznej za pośrednictwem internetu.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z zagrożeniem koronawirusem rząd podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych w okresie od 12 do 25 marca.

W Polsce potwierdzono dotąd 27 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2.

Epidemia wybuchła w grudniu 2019 r. w mieście Wuhan (prowincja Hubei) w Chinach. Jak dotąd na świecie odnotowano ponad 121 tys. przypadków zarażeń, w tym ponad 4,3 tys. śmiertelnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA