fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Kraków: Konkurs matematyczny „Rok Świętego Jana Pawła II”

Fotorzepa/ Piotr Guzik
„Rok Świętego Jana Pawła II” – to temat tegorocznego konkursu matematycznego organizowanego dla uczniów szkół klas IV, V, VI małopolskich szkół. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła m.in. szefowa Kuratorium Oświaty w Krakowie Barbara Nowak.

Krakowski oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, organizator konkursu podaje, że ma on na celu „popularyzację matematyki, rozwijanie zainteresowań oraz możliwości wykazania się umiejętnościami uczniów.”

Konkurs składa się z dwóch etapów:  szkolnego i wojewódzkiego. Ten pierwszy odbył się 21 listopada, a organizator opublikował na stronie konkursu zadania. Wykonując obliczenia, uczniów mogli m.in. poznać,  ile dni minęło od narodzin polskiego papieża, ile zapłacił ojciec Karola za dwa lata jego nauki w gimnazjum. Trzeba było także obliczyć, jaką drogę pokonała piłka, którą Wojtyła, „stojąc w wierzchołkach trójkąta” kopał do swoich kolegów Jurka i Adama.

Nie zabrakło także pytań o słynne kremówki. Uczestnicy musieli np. policzyć, który z kolegów płacił za ciastka (zakładając, że musiał to zrobić ten, który zjadł ich najmniej) a także jaki jest obwód tacy, na której kremówki leżały.

Wszystkie zadania dotyczące faktów z życia Jana Pawła II znajdują się na stronie konkursu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA