fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Broniarz: Decyzja o proteście nauczycieli - 26 sierpnia

Sławomir Broniarz
rp.pl
Sławomir Broniarz, prezes ZNP potwierdził na antenie Polsat News, że prezydium Związku podejmie decyzję o ewentualnym proteście nauczycieli jesienią na zebraniu 26 sierpnia.

Broniarz zaznaczył przy tym, że w związku z faktem, iż w czasie ostatniego protestu - strajku nauczycieli, do którego doszło wiosną tego roku i który trwał niemal miesiąc - nauczyciele stracili dużą część swoich wynagrodzeń przysługujących im za czas protestu, ewentualny protest "przyjmie formę mało kosztową".

- O tym, jaka forma protestu będzie preferowana przez nauczycieli, będziemy rozmawiali w poniedziałek 26 sierpnia – oświadczył prezes ZNP.

Broniarz podkreślił również, że ostateczna decyzja ws. formy protestu zostanie podjęta na podstawie referendum przeprowadzonego wśród nauczycieli ponieważ - jak mówił - liczy się z ludźmi, którzy pracują w szkole.

- Zakładam, że będzie to forma relatywnie mało kosztowa, z punktu widzenia kosztów ponoszonych przez dzieci i nauczycieli – mówił o ewentualnym proteście Broniarz.

Prezes ZNP zapewnił też, że jego Związek nadal będzie walczył o "edukację, która będzie szanowała autonomię nauczyciela i dyrektora szkoły, edukację, która nie będzie przeładowana encyklopedycznymi danymi i nastawiona na testy, edukacji przyjaznej dziecku".

Wiosenny strajk nauczycieli w Polsce trwał od 8 do 27 kwietnia. W czasie strajku związkowcy z ZNP i Forum Związków Zawodowych domagali się podwyżki wynagrodzeń nauczycieli o 1000 złotych. Rząd odrzucał te roszczenia przekonując, że w budżecie nie ma środków na tak dużą podwyżkę. 27 kwietnia, wobec impasu w rozmowach rządu ze związkowcami, strajk został zawieszony.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA