fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

MEN: Nie ma problemu. 6221 miejsc w Warszawie

Dariusz Pionkowski
MEN
Szef MEN Dariusz Piontkowski poinformował, że nie ma poważnego problemu z dostaniem się do szkół średnich w Warszawie. - 93 proc uczniów stołecznych szkół już wie, gdzie będzie uczyć się od 1 września - przekazał minister.

Władze Warszawy opublikowały dziś listy uczniów przyjętych do szkół średnich po pierwszym etapie rekrutacji. Poinformowano również o szkołach, w których są jeszcze dostępne miejsca.

Do wczoraj uczniowie mieli czas, by zadeklarować wybór szkoły, do której zakwalifikowali się w pierwszym etapie rekrutacji. Dokumentów nie dostarczyło 3587 uczniów, a miejsc stołecznych szkołach jest 6221.

- W tym roku do szkół w Warszawie po pierwszym etapie rekrutacji dostało się czy wiedziało, w jakich szkołach będzie się uczyć 93 proc. uczniów. To jest zdecydowanie lepszy odsetek niż średnia krajowa. Wynosi ona około 89 proc. Stąd mówienie, że w Warszawie jest szczególnie trudna, inna sytuacja od tego, co dzieje się w pozostałej części kraju, jest po prostu nieprawdziwe – powiedział na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski.

- Wbrew kasandrycznym przepowiedniom władz Warszawy nie ma jakiegoś poważnego problemu z dostaniem się do szkół średnich. Są wolne miejsca w szkołach średnich – dodał szef MEN.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA