fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Senator Bonkowski: Ambitny może się uczyć nawet w domu

Senator Waldemar Bonkowski
Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license, Senat RP, fot. Adam Nurkiewicz
To nie zamyka drogi, że jak już raz poszedł do gorszej szkoły, to do końca życia jest skazany, że będzie na gorszych studiach - tak były senator PiS (obecnie niezrzeszony) Waldemar Bonkowski skomentował problemy uczniów, którzy z powodu zdublowanego reformą szkolnictwa rocznika nie mogą się dostać do wybranych szkół.

Senator Bonkowski stwierdził, ze dla uczniów ambitnych niedostanie się do renomowanej szkoły nie powinno stanowić przeszkody, bo taki uczeń może się uczyć nawet w domu.

Bonkowski powiedział, że chciałby, aby wszystkie polskie szkoły były placówkami renomowanymi, "ale tak nie jest i nie będzie". Nigdy więc wszyscy uczniowie nie dostana się do najlepszych szkół.

- W każdej szkole można się uczyć - mówił senator. Argumentował, że jeśli uczeń jest ambitny, może się uczyć w gorszej szkole, a nawet w domu, to nie zamyka jego drogi do lepszych studiów.

- Będzie ambitny, będzie się kształcił. Można się nawet w domu uczyć, jak się chce - stwierdził Bonkowski.

Szkoły ponadpodstawowe w niemal całej Polsce maja problemy z miejscami dla uczniów z podwójnego rocznika. W wyniku reformy szkolnictwa przeprowadzonej przez byłą minister, a obecnie europosłankę Annę Zalewską, do szkół ponadpodstawowych trafiają absolwenci podstawówek i zlikwidowanych gimnazjów. Powoduje to natłok kandydatów do najlepszych szkół. W tym roku kandydatów do nauki w szkołach ponadpodstawowych jest 730 tys., dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym.

Młodzież, która ostatecznie nie znajdzie miejsca w wybranych liceach, będzie musiała podjąć naukę w innych szkołach, między innymi w branżowych.

Odpowiedzialnością za brak miejsc rząd obarcza samorządy, na których spoczywa obowiązek zapewnienia możliwości nauki uczniom.

Dymisją poskutkowała wypowiedź wiceministra nauki Andrzeja Stanisławka, który poradził uczniom, by skorzystali z rozwiązań studenckich i poszukali sobie szkół za granicą.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA