fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Szef MEN: Każde dziecko znajdzie miejsce w szkole średniej

Szef MEN Dariusz Piontkowski zapewnia, że miejsc w szkołach średnich wystarczy dla wszystkich chętnych
Fotorzepa / Marta Bogacz
Miejsc w szkołach średnich jest o ponad 100 tysięcy więcej niż absolwentów - oświadczył szef MEN Dariusz Piontkowski zapewniając, że wolne miejsca są także w najlepszych szkołach.

- W skali kraju mamy 726 tys. absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Samorządy przygotowały łącznie ponad 830 tys. miejsc. Mamy więc ponad 100 tys. dodatkowych miejsc w szkołach średnich - oświadczył minister edukacji Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej w MEN.

Dodał, że jest to "zapas", aby uczniowie "mogli wybierać spośród ofert różnych typów szkół". Zapewnił, że nadal są wolne miejsca w najlepszych szkołach.

Szef MEN zapowiedział, że całościowe wyniki pierwszego etapu rekrutacji do szkół średnich zostaną przedstawione 16 lipca.

Dariusz Piontkowski wyraził przekonanie, że obawy dotyczące procesu rekrutacji nie mają uzasadnienia. - Jest dużo zamieszania, dużo emocji, ale warto uspokoić zarówno rodziców, jak i uczniów. Spokojnie, każde polskie dziecko, każdy młodzieniec znajdzie swoje miejsce w szkole średniej - powiedział szef MEN. - Poszczególne samorządy spokojnie zapewniają odpowiednią liczbę miejsc w szkołach średnich - dodał.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oświadczył, że on i mazowiecka kurator Aurelia Michałowska od wielu miesięcy prowadzą "dokładną analizę tego, co się dzieje w naszych szkołach". - I absolutnie nie było takiego momentu, w którym moglibyśmy wspólnie powiedzieć, że jest jakiś ogromny problem - dodał. - Sytuacja jest absolutnie pod kontrolą pokrycia miejsc we wszystkich naszych placówkach - stwierdził wojewoda.

Sipiera mówił, że obowiązkiem samorządów jest planowanie, a o reformie edukacji było wiadomo od dawna. Apelował, żeby osoby zajmujące odpowiednie funkcje pomagały młodym ludziom "w maksymalnym konsensusie", bez szukania różnic.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA