fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Prymas Polski: Kościół może być mediatorem

Abp Wojciech Polak
Fotorzepa, Waldemar Kompała
Prymas Polski abp Wojciech Polak powiedział, że Kościół może być mediatorem w sprawie trwającego strajku nauczycieli. Wolę taką musiałyby wyrazić obie strony.

Prymas Polski abp Wojciech Polak zadeklarował w rozmowie z RMF FM, że Kościół jest gotowy do mediacji między stronami, pod warunkiem, że poproszą o to obie strony.

- Jeżeli taka wola, czy taki głos będzie, myślę, że będzie on poważnie rozważony. Chociaż nie wiem, czy akurat w sporze tak konkretnym, który dotyczy kwestii płacowej, dotyczącej sytuacji szkolnictwa dzisiaj - powiedział.

Czytaj także:

Rekonstrukcja: Strajk opóźnia zmiany w rządzie

Szułdrzyński: Strajk PiS-owi już niestraszny

- Niedobrze się dzieje, jeżeli samo środowisko, to znaczy ludzie, którzy żyją w jednej wspólnocie szkolnej, którzy mają swoją dwudziesto-, trzydziestoletnią historię, którzy są koleżankami, kolegami z pracy, przyjaciółmi, przyjaciółkami, ulegają podziałowi i ulegają właśnie takiej rzeczywistości, w której rosną mury - skomentował.

W rozmowach między rządem a nauczycieli wciąż nie widać przełomu. Czwartkowe negocjacje ani o krok nie przybliżyły rozwiązania sporu ze strajkującymi. – Byliśmy przekonani, że świątecznemu nastrojowi będzie towarzyszyła jakaś refleksja. Ale tak się nie stało – mówił po zakończeniu negocjacji Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych.

Związkowcy poinformowali, że na czas świąt strajk nie zostanie zawieszony. – Przerwa świąteczna jest dla dzieci, nie dla nauczycieli – podkreślał prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

26 kwietnia odbędzie się oświatowy okrągły stół.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA