fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Broniarz: Nikłe szanse na zawieszenie strajku

Fotorzepa/ Andrzej Bogacz
Dopóki można, to próbujmy rozmawiać z rządem i przekonać rząd, że to nie jest tylko strajk ZNP, ale całego środowiska, przy bardzo dużym wsparciu rodziców - mówił w TVN24 przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Broniarz, gość dzisiejszej "Rozmowy Piaseckiego", przypomniał, że nauczyciele wciąż są w stanie strajku, mimo że wszyscy - i rodzice, i nauczyciele, i uczniowie są tym zmęczeni.

-  Ale dopóki można, to próbujmy rozmawiać z rządem i przekonać rząd, że to nie jest tylko strajk ZNP, ale całego środowiska, przy bardzo dużym wsparciu rodziców - mówił lider ZNP.

Dziś ma się odbyć przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej manifestacja, na którą jadą nauczyciele z całej Polski. Po niej ZG ZNP ma zdecydować, co dalej ze strajkiem.

Jak powiedział Broniarz, szanse na nawet zawieszenie dziś protestu są małe.

- Patrząc na atmosferę, na to, co dzieje się w szkołach, napięcia, niektóre wypowiedzi polityków w ostatnich dniach, ja bym był raczej sceptyczny, jeśli chodzi o możliwość zawieszenia strajku w dniu dzisiejszym - mówił.

Przewodniczący ZNP stwierdził, że decyzję o klasyfikacji maturzystów i przeprowadzeniu matur podejmie rada pedagogiczna każdej ze szkół. Przypomniał, że w 1993 roku matury były przesunięte o 2 tygodnie właśnie ze względu na protest nauczycieli.

Broniarz skrytykował formułę okrągłego stołu, przy którym miałaby się toczyć debata nad stanem polskiej edukacji i rozwiązaniem jej problemów, zaproponowana przez premiera Morawieckiego.

Jego zdaniem, o sprawach edukacji nie można rozmawiać na stadionie, chyba że chce się z tego zrobić "polityczną hucpę".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA