fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Komitet Strajkowy apeluje o zwołanie rad pedagogicznych

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Członkowie Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego zaapelowali do dyrektorów placówek o jak najszybsze zwołanie rad pedagogicznych. - To egzamin dojrzałości, który my, nauczyciele, zdaliśmy - przekazano po spotkaniu prezydium Rady Dialogu Społecznego.

Po dzisiejszym spotkaniu ogłoszono, że Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nie wezmą udziału w "oświatowym" okrągłym stole. Związkowcy uważają, że propozycja rządu jest niejasna i problemów w oświacie nie da się rozwiązać w takiej formule.

- Ani powaga debaty, ani też tematyka tego spotkania nie zasługuje na to, aby nauczyciele wypowiadali się (...) w sekwencji minutowej - powiedział szef ZNP Sławomir Broniarz.

Czytaj także: Strajk nauczycieli: ZNP i FZZ nie wezmą udziału w okrągłym stole

Konferencję prasową po spotkaniu prezydium Rady Dialogu Społecznego zorganizowali również członkowie Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego. Zaapelowali "do dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z planowanym egzaminem maturalnym o niezwłoczne, jak najszybsze zwoływanie rad pedagogicznych, a koleżanki i kolegów nauczycieli prosimy o zebranie kworum i podjęcie uchwały klasyfikacyjnej".

Maciej Rusiecki powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że zwołanie rad powinno odbyć się do końca tygodnia. - To egzamin dojrzałości, który my, nauczyciele, zdaliśmy, a rząd po raz kolejny pokazuje, że nie zdaje żadnego egzaminu - powiedział.

Katarzyna Dobrowolska-Ptak dodała, że nauczyciele chcą być "gwarantem ciągłości edukacji uczniów". - Stąd decyzja o klasyfikacji - powiedziała. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA