fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Strajk nauczycieli. Rząd liczy, że związkowcy zmienią stanowisko

Fotorzepa, Grzegorz Rutkowski
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że ma nadzieję na zmianę stanowiska ZNP i FZZ w sprawie udziału w piątkowych obradach okrągłego stołu.

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nie wezmą udziału w "oświatowym" okrągłym stole. Jak wyjaśniono na konferencji prasowej, "formuła zaproponowana przez rząd jest nieznana i niewyjaśniona".

- Oczekujemy, że to będzie poważna debata organizowana przez prezydenta w ramach Rady Dialogu Społecznego - ogłoszono. - Zdecydowanie bliższa nam jest formuła, którą ZNP inicjował w 2008 r. i wspólnie z prezydentem Lechem Kaczyńskim ją przeprowadził - powiedział Sławomir Broniarz.

W rozmowie z TVP Info szef Kancelarii Premiera powiedział, że liczy na zmianę stanowiska związkowców. W innym wypadku to by oznaczało, że centrale związkowe same chcą wykluczyć się z dialogu na temat przyszłości oświaty polskiej, odciąć się od rozmów na temat uczniów, na temat sytuacji nauczycieli".

Zdaniem Michała Dworczyka szef ZNP powinien zwrócić się do Kancelarii Premiera, jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości w sprawie planowanego okrągłego stołu.

W podobnym tonie wypowiedziała się rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. - Najważniejsze są teraz matury, maturzyści, trzymamy kciuki za ich wyniki - powiedziała. 

- Jeżeli pan Broniarz nie chce rozmawiać w szerokim gronie ekspertów, w środowisku nauczycieli, to jest pytanie z kim i gdzie chce rozmawiać, żeby zakończyć spór, żeby rozwiązać problemy, które zgłasza - kontynuowała.

Źródło: rp.pl/ tvp info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA