fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Rafalska: Debata będzie kabaretowa? Nieporozumienie

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Zakładanie z góry, że debata będzie kabaretowa, że będzie miała stadionowy charakter, jest absolutnie jakimś totalnym nieporozumieniem - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, komentując decyzję Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych o zbojkotowaniu "oświatowego okrągłego stołu".

We wtorek prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że Związek nie weźmie udziału w obradach okrągłego stołu, który ma odbyć się 26 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podobną decyzję podjęli przedstawiciele Forum Związków Zawodowych. Jak wyjaśniono na konferencji prasowej, "formuła zaproponowana przez rząd jest nieznana i niewyjaśniona".

Przeczytaj: ZNP i FZZ nie wezmą udziału w "okrągłym stole"

- Ani powaga debaty, ani też tematyka tego spotkania nie zasługuje na to, aby nauczyciele wypowiadali się w kwestiach dotyczących tak ważnych obszarów jak: zawód nauczyciela, pozycja ucznia w szkole, prawo oświatowe, rodzice w szkole - w sekwencji minutowej - argumentował Broniarz. Dodał, że ZNP oczekuje "debaty organizowanej przez prezydenta w ramach Rady Dialogu Społecznego".

- Premier przedstawił koncepcję, propozycję, zaprosił różnych partnerów, w tym tych partnerów, którzy są w Radzie Dialogu Społecznego. Dzisiaj usłyszeliśmy "nie", ale ja wierzę, że przemyślą tę decyzję i że jest szansa, że przyjdą - skomentowała wieczorem w Telewizji Publicznej Elżbieta Rafalska. - Ale nawet gdyby w tym twardym stanowisku, zamkniętym stanowisku pozostali, to debata tak czy owak rozpocznie się w piątek na Stadionie Narodowym - zapowiedziała.

- Zakładanie z góry, że debata będzie kabaretowa, że będzie miała stadionowy charakter, jest absolutnie jakimś totalnym nieporozumieniem - dodała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Rafalska zastrzegła, że "zaproszenie jest aktualne". - Myślę, że debata będzie merytoryczna i ciekawa. Premier zaprasza. Ja mogę też zaprosić i powiedzieć partnerom społecznym: bądźcie bardziej otwarci, przyjdźcie na tę debatę, nie przesądzajcie, że coś się nie uda, bo jesteśmy przekonani, że właśnie się uda - mówiła minister.

Źródło: rp.pl/ TVP1
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA