fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Miller o strajku nauczycieli: Rząd nie zachowuje się poważnie

tv.rp.pl
- Propozycja okrągłego stołu (ws. oświaty) jest co najwyżej humorystyczna, by nie powiedzieć więcej - mówił w RMF FM Leszek Miller o organizowanej przez rząd debacie o stanie polskiej oświaty na Stadionie Narodowym. Do tzw. okrągłego stołu ws. oświaty dojdzie 26 kwietnia. ZNP i FZZ, organizujące strajk nauczycieli związki zapowiedziały już, że udziału w debacie nie wezmą.

- Dlaczego rząd nie podejmuje wysiłku (w celu zakończenia strajku nauczycieli)? - pytał były premier.

- Ja uważam, że postulaty strajkujących są słuszne i strajk jest słuszny. Natomiast cieszę się, że nauczyciele starają się zmniejszyć dolegliwości, które dotyczą, chociażby, maturzystów - dodał Miller nawiązując do decyzji Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który wezwał strajkujących nauczycieli do klasyfikowania uczniów co pozwoli im przystąpić do matury. - To jest bardzo poważna, obywatelska postawa - dodał.

- Gdyby rząd chciał zachowywać się poważnie, to nie wymyślałby niepotrzebny dekoracji w postaci "okrągłego stołu", tylko wykorzystałby istniejące możliwości dialogu - przekonywał Miller.

W ocenie Millera "okrągły stół" organizowany przez rząd "świadczy o tym, że rząd się przyznaje do klęski i destrukcji, której dokonał w oświacie".

- Nauczyciele nie walczą tylko o płace. Walczą o swoją godność i o system edukacyjny, którzy powinien być poprawiony - podkreślił Miller.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA