fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Komitet Strajkowy z Poznania: Broniarz musi odejść

Fotorzepa/ Andrzej Bogacz
- Prezes (Sławomir) Broniarz musi odejść, zdradził nas. Nie chcemy takiego prezesa - mówi w rozmowie z Onetem Izabela Płotka, przedstawicielka poznańskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego. To jej reakcja na ogłoszoną przez Sławomira Broniarza decyzje o zawieszeniu strajku nauczycieli trwającego w całym kraju od 8 kwietnia.

 Jesteśmy w szoku, nie zgadzamy się z tą decyzją - mówi w rozmowie z Onetem Płotka.

Strajk nauczycieli organizowany przez ZNP i FZZ trwa w całej Polsce od 8 kwietnia. Nauczyciele domagali się podwyżek wynagrodzenia - najpierw o 1000 zł brutto, potem o 30 proc. - ale rząd konsekwentnie odpowiadał, że w tegorocznym budżecie nie ma pieniędzy na ich realizację.

25 kwietnia Broniarz ogłosił, że strajk zostanie zawieszony od soboty, 27 kwietnia, od 7 rano. Dodał, że związek daje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu czas do września na realizację postulatów związkowców.

- My nadal trwamy w strajku. Dostaliśmy informację dosłownie 15 minut temu, że prezes Sławomir Broniarz zawiesza strajk. My byliśmy w trakcie burzliwej dyskusji w pokoju nauczycielskim, nie mamy telewizora, ja się dowiedziałam od koleżanki, która do mnie zadzwoniła - relacjonowała Płotka.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA