fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Okrągły stół o edukacji bez opozycji

Stadion Narodowy
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Cztery podstoliki i debata o przyszłości edukacji. Taki jest oficjalny plan rządu na tzw. "okrągły stół", który o 12:00 rozpoczął się na Stadionie Narodowym.

Nie bierze w nim jednak udziału ani opozycja, ani związkowcy, mimo zaproszeń wystosowanych przez rząd.

Spotkanie otworzyli premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło. Biorą w nim udział nauczyciele, samorządowcy i eksperci, jak i minister edukacji Anna Zalewska.

- Rząd proponuje debatę cyrkową na stadionie - tak o okrągłym stole mówił rano Sławomir Neumann, szef klubu PO.

PO, podobnie jak inne partie opozycyjne nie bierze udziału w debacie. PiS przypomina jednak, że 16 kwietnia PO deklarowała, że weźmie udział w tym przedsięwzięciu. Politycy PO twierdzą, że wtedy "wyglądało to na poważną rozmowę o problemach w edukacji". Na obradach nie ma też przedstawicieli ZNP i FZZ, ale są reprezentanci organizacji samorządowych jak Związek Miast Polskich czy Związek Gmin Wiejskich.

Prace będą się toczyć w czterech podstolikach: "jakość edukacji", "nowoczesna szkoła", "uczeń w systemie edukacji" i "nauczyciel w systemie edukacji". Spotkania robocze mają być kontynuowane w kolejnych tygodniach i miesiącach. Podstoliki koordynują wiceministrowie edukacji i nauki (Piotr Muller).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA