fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Nauczyciele będą jednak strajkować? Po włosku - zaleca ZNP

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Praca "tyle ile, zobowiązują do tego przepisy i tylko w oparciu o to, co znajduje się w miejscu pracy i co zapewnia pracodawca" - tak radzi nauczycielom Związek Nauczycielstwa Polskiego podczas okresu zawieszenia protestu - do września - informuje RMF FM.

Oznacza to, że nauczyciele powinni zrezygnować ze wszystkich dodatkowych zajęć, które prowadzą poza pensum - konsultacji, wycieczek czy warsztatów.

Mają też zrezygnować z przygotowywania własnym sumptem pomocy naukowych - wykresów, plansz czy ćwiczeń.

Przystąpienie do takiego strajku zadeklarował już Nauczyciel Roku AD 2015, Grzegorz Lorek.

"Drodzy Uczniowie i Rodzice, w obecnej sytuacji zmuszony jestem odwołać wszystkie dodatkowe zajęcia przygotowane i zaplanowane na maj i czerwiec tego roku szkolnego. W porządku chronologicznym: odwołuję zajęcia terenowe z ekologii krajobrazu „Pojezierze Leszczyńskie”, odwołuję zajęcia terenowe z biologii i geografii „Dolina Odry”, odwołuję zajęcia terenowe z ekologii krajobrazu „Miejska wyspa ciepła” (2 x), odwołuję warsztaty chirurgiczne na UM w Poznaniu i odwołuję wyprawę naukową Koła Biologicznego „Ostatnia Puszcza Europy”" - napisał nauczyciel na Fb.

Nauczyciele, po serii nieudanych rozmów ze stroną rządową, podczas których domagali się 30-proc. podwyżki, w obliczu wprowadzenia kontrowersyjnego prawa dającego prawo klasyfikacji maturzystów przez dyrektorów szkół albo władze samorządowe, zdecydowali o zawieszeniu strajku do września.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA