fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Kamil Wroński dostał symboliczny indeks Politechniki Lubelskiej

PAP/Tomasz Koryszko
Uczeń 4 klasy szkoły podstawowej nr 21 w Lublinie otrzymał legitymację studencką i symboliczny indeks Politechniki Lubelskiej. Chłopiec będzie mógł chodzić na wybrane zajęcia z I i II roku mechatroniki

Kamil Wroński chodzi do 4 klasy, ale już teraz będzie mógł pojawiać na niektórych zajęciach Politechniki Lubelskiej. Uczelnia wręczyła chłopcu symboliczny indeks i legitymację studencką. 

O Kamilu zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, gdy media informowały o wybitnym chłopcu z Lublina. Uczeń przechodził wówczas indywidualny tok nauczania, jednocześnie opanowywał materiał z 3 i 4 klasy szkoły podstawowej. Dodatkowo raz w tygodniu pojawiał się z ojcem w laboratorium Politechniki Lubelskiej. 

Uczelnia zaproponowała chłopcu, by brał udział w zajęciach I i II roku mechatroniki. Politechnika Lubelska uważa, że 9-latek może ze studentami uczyć się kilku przedmiotów, m.in.: fizyki, matematyki, robotyki oraz techniki i wytwarzania montażu.

Kamil nie ukrywa, że pasjonuje się budową robotów i wirtualnym modelowaniem 3D. Podczas uroczystego wręczenia indeksu i legitymacji chłopiec zaprezentował model bramy wjazdowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA