fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Zalewska: Gimnazjów tak naprawdę już nie ma

Anna Zalewska
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Minister edukacji Anna Zalewska powiedziała w TVP Info, że gimnazja były tak naprawdę 4-letnie, bo kończyły się w pierwszej klasie liceum. Szefowa MEN zapowiedziała wygaszanie gimnazjów.

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapowiedziała w poniedziałek zmiany w szkolnictwie, zakładające 8-letnią szkołę powszechną z edukacją wczesnoszkolną w klasach I-IV oraz powrót do 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum. Reforma ma ruszyć jesienią 2017 r.

– Gimnazjów tak naprawdę już nie ma – powiedziała w TVP Info szefowa MEN. Zwróciła uwagę, że gimnazja tak naprawdę były 4-letnie, bo kończyły się w pierwszej klasie liceum. – To jest absolutnym absurdem. Mówiłam wczoraj o nowoczesnej szkole. To nie jest rewolucja, to jest ewolucja – oceniła planowaną reformę.

Minister podkreśliła, że przez takie skonstruowanie gimnazjum, które już dawno nie jest gimnazjum, zostaje de facto 1,5 roku edukacji w liceum ogólnokształcącym. - Po czym rozpaczamy, że Polska jest w ogonie Europy jeśli chodzi o uczenie się dorosłych przez całe życie. A gdzie oni się mają tego uczyć, skoro zrezygnowaliśmy z kształcenia ogólnego? – pytała retorycznie Anna Zalewska.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA