fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Szczyt Trump-Putin jednak w czerwcu? Sygnał z Kremla

Prezydent Rosji Władimir Putin
AFP
Spotkanie prezydentów USA i Rosji Donalda Trumpa i Władimira Putina w ramach szczytu G20 w japońskiej Osace może zostać przygotowane przez administracje obu przywódców nawet w przeddzień tego wydarzenia - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Przemawiając w wywiadzie dla programu „Moskwa. Kreml. Putin” w kanale telewizyjnym Rossija 1, Pieskow stwierdził, że jeśli obaj prezydenci spotkają się „w podróży”, to nie zdołają przedyskutować wszystkich kwestii z bilateralnej agendy. Podkreślił, że organizacja oficjalnych rozmów może nastąpić nawet w przeddzień samego spotkania.

Komentując wcześniejszą wypowiedź Trumpa na temat jego gotowości do spotkania ze stroną chińską i rosyjską oraz innymi krajami na szczycie G20, Pieskow powiedział, że amerykański prezydent prawdopodobnie miał na myśli krótkie spotkania. - Nie poradzą sobie z ilością problemów, które muszą omówić, a które znajdują się w porządku obrad - stwierdził.

Trump i Putin mieli się spotkać na marginesie poprzedniego szczytu G20 w Argentynie w grudniu zeszłego roku, ale prezydent USA odwołał je niedługo przed uzgodnionym terminem.

Podczas spotkania z Władimirem Putinem w Soczi 14 maja sekretarz stanu USA Michael Pompeo mówił o potencjalnej gotowości do zorganizowania spotkania obu prezydentów. Jednak oficjalnie Stany Zjednoczone nie wystąpiły o takie rozmowy, a Moskwa uzależnia gotowość do spotkania od tego, czy z inicjatywą wyjdzie Waszyngton - pisze agencja TASS.

Szczyt grupy G-20 odbędzie się w Osace w Japonii w dniach 27-28 czerwca.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA