fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Ambasada USA apeluje do Polaków: Ubiegajcie się o wizy

Twitter
"Wskaźnik odmów (przyznawania) wiz turystyczno-biznesowych (do USA) musi spaść poniżej 3 proc.", aby Polska została objęta ruchem bezwizowym ze Stanami Zjednoczonymi - przypomina ambasada USA na Twitterze. I apeluje do Polaków o pomoc w osiągnięciu tego celu.

Na nagraniu umieszczonym na oficjalnym profilu ambasady na Twitterze dwoje pracowników ambasady USA przypomina, że w ubiegłym roku udało się obniżyć wskaźnik odmów w przyznawaniu wiz do USA dla Polaków do 4 procent co jest najniższym poziomem w historii.

Teraz, jak wyjaśniają, pracownicy ambasady do osiągnięcia poziomu poniżej 3 proc. "potrzebna jest pomoc Polaków".

W jaki sposób? Chodzi o to, aby do września (wskaźnik odmów liczy się w okresie od października do września) o wizy ubiegało się jak najwięcej Polaków, którzy spełniają warunki pozwalające im skutecznie ubiegać się o wizę.

- Głównym aspektem na który zwracamy uwagę są tzw. więzy z Polską. Tzn. że osoba starająca się o wizę ma np. stałą pracę w Polsce, jest w trakcie studiów, lub ma tu rodzinę - wyjaśnia na nagraniu pracownik ambasady.

- Pozostało nam jeszcze trochę czasu do września, aby obniżyć ten wskaźnik w tym roku. Im więcej kandydatów spełniających warunki, tym większe szanse, że wspólnie osiągniemy cel. To dla naszej ambasador priorytet - słyszymy na nagraniu.

- Ale żeby to osiągnąć, potrzebujemy waszej pomocy. Ubiegajcie się więc o wizę. Procedura wizowa jest naprawdę szybka i prosta - apelują do Polaków pracownicy ambasady.

Georgette Mosbacher, obecna ambasador USA w Polsce, jako jeden ze swoich celów stawia objęcie Polski ruchem bezwizowym do czasu zakończenia jej misji w Polsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA