fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Trump spotka się z Kim Dzong Unem 12 czerwca w Singapurze

AFP
Spotkanie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem odbędzie się 12 czerwca w Singapurze. O dacie i terminie poinformował prezydent USA na Twitterze.

"Bardzo oczekiwane spotkanie Kim Dzong Una ze mną odbędzie się w Singapurze 12 czerwca. Obaj spróbujemy uczynić z tego wyjątkowy moment dla pokoju na świecie" - napisał Trump na swoim koncie na Twitterze.

Szczegóły spotkania miały zostać ustalone podczas wizyty amerykańskiej sekretarza stanu Mike'a Pompeo w Korei Północnej. Potwierdziła to Sarah Sanders, rzeczniczka prasowa Białego Domu.

Przy okazji spotkania Mike'a Pompeo z Kim Dzong Unem uzgodniono uwolnienie z więzienia trzech Amerykanów.

Dowiedz się więcej » Korea Północna uwolniła trzech amerykańskich więźniów

Witając w czwartek trzech Amerykanów w bazie wojskowej pod Waszyngtonem, Donald Trump powiedział o Kimie: "Naprawdę sądzę, że on chce coś zrobić".

Kim Dzong Un w ciągu ostatnich miesięcy dwukrotnie spotkał się w Chinach z prezydentem Xi Jinpingiem, a w kwietniu jako pierwszy od 70 lat północnokoreański przywódca przekroczył południową granicę swego kraju, by spotkać się z Moon Jae-inem, prezydentem Korei Południowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA