fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Joanna Kopcińska: Lecimy do Berlina w ważnym momencie

Fotorzepa/Michał Kolanko
W piątek premier Mateusz Morawiecki udaje się do Berlina, gdzie spotka się z kanclerz Angelą Merkel. - To kontynuwacja naszych rozmów w ważnym momencie. Tworzy się nowy rząd, na którego czele stanie najpewniej kanclerz Merkel. Liczymy na to, że ten rząd będzie kontynuował dotychczasową politykę - powiedziała dziennikarzom przed wylotem rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

W trakcie rozmów zostanie poruszonych szereg tematów. - To będzie sprawa relacji gospodarczych, przyszłość UE, budżet unijny, mamy do omówienia również sprawy dotyczące imigracji. Tematem będzie też bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo energetyczne - stwierdziła Kopcińska. I dodała, że temat reparacji wojennych pojawi się, "jeśli będzie na to czas i będzie wywołany".Podkreśliła, że to sprawa niezmiernie ważna dla Polski i Polaków. - Rząd nie zajął się tą sprawą, bo pracuje zespół parlamentarny, którym kieruje poseł Mularczyk. Czekamy na zakończenie jego pracy i analizy - dodała.

-Nie można mówić o nowym otwarciu, można mówić o nowym rządzie. Te relacje były, są i będą dobre - podkreślił Kopcińska. Zapowiedziała też, że premier Morawiecki będzie pytał, jakimi instrumentami KE będzie badać praworządność w w powiązaniu z budżetem unijnym, jeśli ten temat się pojawi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA