fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dobra osobiste

Sąd Apelacyjny: "Solidarność" musi przeprosić KOD

Fotorzepa/ Piotr Guzik
Solidarność musi przeprosić KOD za stwierdzenie, że wśród "aktywnych, prominentnych działaczy KOD są byli SB-cy, funkcjonariusze WSI.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie uwzględnił w poniedziałek apelacji od wyroku sądu niższej instancji złożonej przez pozwaną "S". To już drugi wyrok w tej sprawie. Poprzedni wyrok niższej instancji również był korzystny dla KOD. Teraz jest już prawomocny – informuje Rzeczpospolitą Jarosław Marciniak, sekretarz generalny KOD.

3 października 2018 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł, że NSZZ "Solidarność" ma przeprosić KOD. Sąd pierwszej instancji uznał, że przeprosiny mają ukazywać się przez miesiąc na stronie internetowej NSZZ "Solidarność" oraz jednorazowo na pierwszej stronie "Tygodnika Solidarność". Decyzją sądu "Solidarność" ma także przekazać 10 tys. zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. KOD żądał w pozwie wpłaty na rzecz WOŚP 50 tysięcy złotych.

Sprawa ma związek ze sporem wokół organizacji obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych na Placu Solidarności w 2017 r. w Gdańsku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA