fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane osób podpisanych pod petycją nie mogły być udostępnione - wyrok WSA

podpis pod petycją
Fotorzepa/Marian Zubrzycki
Skoro ustawa o dostępie do informacji publicznej nie określa, jak rozumieć pojęcie „prywatności osoby fizycznej", należy sięgnąć do przepisów europejskich.

Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie, oddalając skargę spółki deweloperskiej.

Spółka zwróciła się do burmistrza miasta o udostępnienie danych osobowych autorów petycji do Rady Miasta. Petycja zawierała protest przeciwko mającej powstać inwestycji. Autorzy petycji zwracali się o taką zmianę miejscowego planu zagospodarowania, który dopuszczałby jedynie zabudowę jednorodzinną lub wielorodzinną, ale nieprzekraczającą wysokości istniejących już tu budynków. Do petycji dołączono karty z podpisami osób popierających wniosek oraz nie wyrażono zgody na udostępnienie danych osobowych innym podmiotom.

Mimo to spółka wystąpiła do burmistrza miasta o udostępnienie – jako informacji publicznej – kserokopii petycji wraz z załącznikami, zawierającymi podpisy i adresy jej autorów. Zdaniem firmy wgląd do treści petycji wraz z załącznikami jest niezbędny, ponieważ pozwoli na rzetelne i merytoryczne ustosunkowanie się do samej petycji oraz do intere...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA